← Zpět na program
Přednáška, Cestování
Tomáš Štěpán: Jihoafrická republika, Svazijsko a Botswana - hledání té pravé Afrike
↑ 2.12 2021 18:00 ↓ 20:00
Už od malička jsem snil o cestě na černý kontinent. Vždycky jsem chtěl vidět tu pravou Afriku z pohádek a dokumentů, tu Afriku z dětských knížek a snů. Sledovat všechna ta zvířata, jak se prohání nekonečnou savanou. Pozorovat krále zvířat ve volné přírodě. Vychutnat si brzkou snídani při sledování stáda slonů. Být součástí okamžiku, kdy se kolem nás prožene šílenou rychlostí stádo gazel, zeber a pakoňů. Vždy jsem chtěl pocítit vůni Afriky. Vůni vyprahlé krajiny s červenou hlínou. Pocítit africký prach na vlastní kůži.

Zajímalo mě, jestli ještě taková Afrika, vůbec někde existuje. Co myslíte, podařilo se mi najít taková místa?

Vyrazil jsem na 2 měsíční cestu prožít nezapomenutelné dobrodružství. Čekala mě však cesta plná překážek a nástrah.

Přál jsem si lézt po horách a nikoho nepotkat. Chodit po neznačených trasách a tábořit, kde se mi zamane. Vařit na ohni, spát pod širákem, pozorovat hvězdy na nebi a cítit se naprosto volný a svobodný.

Vyrazte se mnou do Jihoafrické republiky s krátkou zastávkou ve Svazijsku. Objasním Vám pojem obrácený rasismus, který se v JAR často používá. Pokračovat budeme do Botswany, kam jsem vyrazil stopovat kalahárské lvy. Navštívíme národní parky, rezervace a záchranné stanice. Ochutnáme africkou kuchyni. Tradiční pokrmy i africké maso. Okusíme gazelu, buvola a pštrosa. Navštívíme vesnickou školu a přespíme u místních, kde si zatancujeme tradiční zulu tance. Přejdeme Dračí hory. S 4×4 expedičním vozem se vydáme do divoké, vyprahlé, neprostupné krajiny Centrálních Kalahár. Podělím se s Vámi o neplánovaném nočním setkání s divokou šelmou a uvíznutí v hlubokém písku. Nakonec dojedeme až k oceánu, kde budeme surfovat na divokých vlnách. Vyzkoušíme potápění s velkým bílým žralokem. Zamáváme tučňákům, velrybám a lachtanům.

Jak chutnala místnímu etniku naše moravská slivovica a co si o nás Češích myslí? To vše Vám ukáži a povím.

Další z cyklu cestovatelských přednášek v našem centru se uskuteční ve čtvrtek 2. 12. 2021 v čase 18 - 20 h.
Vstupné: 150 Kč/dospělý
               100 Kč/dítě


Vzhledem k aktuálním epidemiologickým nařízení bude vstup umožněn pouze těm, kteří tato nařízení splňují (tedy očkované osoby a osoby v ochranné lhůtě do 180 dní od prodělání onemocnění COVID-19). 
Děkujeme za pochopení. 

Fotogalerie

Tomáš Štěpán

cestovatel
V roce 2015 si sbalil svých pět švestek do krosny a vydal se poznávat svět. Po pracovní dovolené na Novém Zélandu se usadil v Kanadě – zemi medvědů a tisíců jezer. Podařilo se mu procestovat destinace jako Albánie, Rumunsko, Vietnam, Laos, Kambodža, Malajsie, Singapur, Jížní Afrika, Svazijsko, Botswana, Kolumbie a další. Ze svých cest připravuje přednášky a zábavnou formou se snaží lidem ukázat krásu ostatních zemí.

Je zakladatelem Moravského cestovatelského festivalu. Festival plný vína a tradičního moravského jídla. Voňavé festival provoněné poctivó klobásó, jitrnicó, tvarůžkem či moravským koláčem.

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč