Aktuality

Nové kroužky a kurzy (září 2024 - leden 2025)
S radostí oznamujeme, že kulturně-edukační centrum ART RUBIKON spouští registraci do kurzů a kroužků na další pololetí!

Nabídka je pestrá a určena pro všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na jazykové kurzy (angličtina, španělština, francouzština, italština), pohybové kurzy (jóga a tanec) a pro kreativní duše nabízíme výtvarné a modelářské kurzy (výtvarný kroužek, modelování, LEGO).

Kurzy mají omezenou kapacitu, proto doporučujeme nečekat s registrací, abyste si zajistili místo. Začínáme v září, takže neváhejte!

Kromě kurzů jsme pro vás připravili i pestrý program akcí na každý měsíc. Čekají na vás cestovatelské přednášky, koncerty, workshopy, autorská čtení, vernisáže, víkendové tvořivé dílničky pro děti, příměstské tábory a také oblíbený cyklus „Akademie pro seniory".


Přejeme vám všem krásné léto a těšíme se na nové tváře na podzim!
11.6 2024
Píšou o nás - "ART RUBIKON propojuje kavárnu, galerii a vzdělávací centrum v unikátní prostor"
"Zcela nový život vdechlo budově bývalé výměníkové stanice na Tabulovém Vrchu v Olomouci kulturně-edukační centrum Art Rubikon s galerií a kavárnou. Lidé si sem našli cestu nejen za kvalitní kávou, v unikátních prostorách spojujících kavárnu s galerií probíhají také výstavy, kulturní akce, oslavy nebo například i svatby." 
https://pr.denik.cz/doporucujeme/art-rubikon-propojuje-kavarnu-galerii-a-vzdelavaci-centrum-v-unikatni-prostor-20.html
7.5 2024
Sváteční otevírací doba (květen)
    1. 5. 2024       Svátek práce       ZAVŘENO

    8. 5. 2024       Den vítězství       ZAVŘENO

25.4 2024
Salon filmových klapek
Nenechte si ujít 27. ročník Salonu filmových klapek, který bude k vidění v našem kulturně-edukačním centru ART RUBIKON pouze po dobu dvou týdnů.

Unikátní projekt, do něhož výtvarníci vkládají svá umělecká díla následně dražená během Zlín Film Festivalu, pomáhá z výtěžku financovat práce studentů filmových škol a začínajících filmařů.

Vernisáž: pondělí 8.4. v 17.00, ART RUBIKON, Dobnerova 24a, Olomouc
8.4 2024
Otevírací doba v době velikonočních svátků
Vážení návštěvníci kulturně-edukačního centra Art Rubikon, 

během velikonočních svátků máme otevřeno následovně:

  • 29.3. Velký pátek - otevřeno 8:00-18:00 
  • 30.3. (sobota) - otevřeno 8:00-18:00 
  • 31.3. (neděle ) - zavřeno
  • 1.4. Velikonoční pondělí - zavřeno

Těšíme se na Vaši návštěvu! 
28.3 2024
Letní příměstské tábory v Art Rubikonu vypsány! Přihlaste se!
Vypsali jsme letní příměstské tábory na červenec a srpen.

Budou obsahově zajímavé, zábavné, pod dohledem zkušených lektorek.

Léto v našem centru vyhrazujeme dětem a těšíme se na ně!

English Camp s Artíkem/letní příměstský tábor (pro děti 10 - 14 let)
15.7. – 19.7. 2024 // 3 500, - Kč
Lektorka: Bc. Hana Mifková Jančíková

S francouzštinou kolem světa/letní příměstský tábor (pro děti 8 - 13let)
22. 7. – 26.7. 2024 // 3 500 Kč, - Kč
Lektorka: Mgr. Jaroslava Mathon
 
Zvídaví badatelé/ letní příměstský tábor(pro děti 7 - 12 let)
5. 8. – 9. 8. 2024 // 3 500, - Kč
Lektorky: Anna Marie Tvarůžková a Eva Svedková
 
Malujeme a tvoříme v duchu slavných umělců/letní příměstský tábor (pro děti 8 - 13 let)
19. – 23.8. 2023 // 3 900, - Kč
Lektorky: Mgr. Petra Bělašková a Mgr. Markéta Záleská

Co děti čeká?
- báječný prázdninový týden
- atraktivní program s výlety
- hry, zábava, soutěže
- rodinný přístup
- pestrý jídelníček
 

Každý tábor: od pondělí do pátku 8.00 do 16.00/možný příchod od 7.30, odchod 16.30
Cena zahrnuje:
lektorné, programové a materiálové náklady, denně obědy, pitný režim, 2 svačinky a odměny v soutěžích.

Registrovat se můžete přímo tady  v sekci Program.. Potvrďte nám vaši registraci na mail artrubikon@gmail.com Pošleme vám závaznou přihlášku. Úhradu můžete provést tady v rámci registrace přes platební portál Go Pay, platbou na náš bankovní účet u ČSOB, tj. 278743570/0300 (do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a letní tábor) nebo hotově v našem centru. V případě jakýchkoli dotazů volejte 702 217 089.

18.3 2024
I u nás se budou promítat filmy z festivalu Jeden svět
I letos se ART Rubikon zapojuje jako projekční místo v Olomouci do mezinárodního filmového festivalu "Jeden svět."
Od středy 3.4. do soboty 6.4. u nás můžete zhlédnout velmi zajímavé dokumentární filmy. Jste srdečně zváni!

Filmové projekce budou probíhat v galerijní části našeho kulturně-edukačního centra, který je propojen s designovou kavárnou. Každou projekci uvede moderátor, pro promítnutí následuje diskuse k filmu.

Vstupné na projekci 100,- Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP + P 50% sleva. Asistent držitele ZTP/P má vstup zdarma.
Platba v hotovosti na kavárně nebo se zaregistrujte na naší stránce v sekci program a zaplaťte přes Go Pay.

CO U NÁS ZHLÉDNETE?

STŘEDA 4.3.


16:00-19:00
Útěk z Utopie / Beyond Utopia

19:30-21:30
Domov Chagrin Valley / Chagrin Valley

ČTVRTEK 4.4.

13:00-15:30
Namaste Himalaya

16:00-19:00
Bílý Anděl / White Angel - The End of Marinka

19:30-21:30
Moje nová tvář / Is There Any Place For Me, Please? 


PÁTEK 5.4.

13:00-15:30
Queendom

16:00-18:30
Proti větru / Tack

19:00-21:30
Hranice Evropy / Limits of Europe


SOBOTA 6.4.

14:30-16:30
Psi jsou taky lidi / Dogs Are People Too

17:00-19:00
Žal v Lodu / Mourning in Lod


https://www.jedensvetolomouc.cz/
https://www.facebook.com/jedensvetolomouc
 


7.3 2024
PRO NEMOC ZRUŠENO! Nosit, řasit, skládat...A možná i tančit!/scénické módní soirée tanečníka Chaunera Gallana a výtvarnice Daniely Foltýnové poprvé v Olomouci

OMLOUVÁME SE! PRO NEMOC ZRUŠENO!


Srdečně vás zveme na tuto mimořádnou událost dvou umělců, kteří společný projekt představují v Olomouci poprvé!

Chauner Gallan a Daniela Foltýnová, jejichž umělecké přátelství a tvorbu spojil svátek růží na Azurovém pobřeží, vám společně představí malované hedvábné textilie a ekoprinty s lístky růží, eukalyptu a dalších rostlin a květin, které rostou v blízkosti malířského ateliéru paní Daniely v jihofrancouzském Antibes.

Netradiční scénické pojetí krásy uměleckých děl a tance, které se bude odvíjet v postupně, je koncipováno jako oslava ženy.

Chauner Gallan -významný tanečník, choreograf, režisér, kostymér, pedagog. Jako tanečník působil mimo jiné v Lyonu a Bruselu. Podílel se na více než 50 uměleckých představeních ve Francii, Itálii i České republice. Svým viděním světa bývá srovnáván s Timem Burtonem nebo Federikem Fellinim. 

Daniela Foltýnová, narozená 1964 ve Zlíně, vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně v oboru český jazyk a výtvarná výchova. V roce 1988 spolupracovala s módní agenturou A PRIMA VISTA a odchází do Prahy. Rok na to, tři měsíce před sametovou revolucí, odjíždí do Paříže, kde získává první kontakty s francouzskými umělci v exilu, jmenovitě Milošem Cvachem, Jiřím Kolářem, Petrou K. Hammid. Tam se zajímá především o textilní design, postupně je však ovlivněna studiem grafiky na Ecole Superieure Arts Appliqués Duperré v Paříži pod vedením Michela Viota. Roku 1994 absolvovala krátkou uměleckou stáž v Centru Franse Masereela ve městě Kasterlee v Belgii. Dále v letech 1998-99 absolvovala studia Arteterapie na l ´Université René Descartes v Paříži.
V roce 1995 se Daniela Foltýnová stěhuje z Paříže do jihofrancouzského Antibes, kde žije dodnes a kde má svůj ateliér. Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, kdy se věnuje malbě, grafice, fotografii, koláži i art textilu, pracuje také s handicapovanými a zrakově postiženými dětmi, seniory a zajímá se o arteterapii.
 Výstavy a umělecké realizace organizuje především ve Francii a České republice, např. česko-francouzské kulturní a umělecké projekty asociace Atelier Le Jardin de Soie. Spolupracuje s česko-francouzským klubem ve Zlíně, státními institucemi – Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, České Centrum Paříž, Mediatheque Saint Tropez a dalšími kulturními asociacemi zejména na jihu Francie v Antibes, Cannes a Sophia Antipolis.

V České republice díky asociaci Atelier Le Jardin de Soie představila několik francouzských umělců jako šansoniérku Peggy Polito, fotografa Jacquese Renoira či choreografa a tanečníka Chaunera Gallana. Pro 70. ročník Filmového festivalu v Cannes navrhla a vytvořila 70 m dlouhé malované hedvábí jako poctu všem realizátorům a tvůrcům filmové poroty od roku 1946. Tento symbolický hedvábný koberec byl poprvé představen na slavném červeném koberci a schodišti Filmového paláce v Cannes díky společnému uměleckému happeningu s Chaunerem Gallanem.
 
Její dílo je zastoupeno v soukromých sbírkách po celém světě, vystavuje ve Francii, České republice, Monaku, Itálii, Belgii, Německu, Švýcarsku, USA, Austrálii i jinde. 

27.2 2024
ART RUBIKON baví a vzdělává! Kurzy a kroužky pro děti i dospělé i báječný kulturní program!

O ART RUBIKONU je v olomouckém kulturním prostředí slyšet čím dál víc. Živé mezigenerační centrum na Tabulovém vrchu s rodinnou atmosférou nabízí každý měsíc mnoho událostí různého žánrového zaměření, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Programový rámec je stále doplňován zajímavými novinkami. Můžete se toho mnoho dozvědět, v tvůrčích dílnách si něco vlastnoručně vytvořit a vyrobit, setkat se s někým zajímavým, zavzpomínat a prohlubovat své znalosti podle individuálního zájmu. Pořádají se tu přednášky z oblasti cestování, historie, umění nebo semináře se zaměřením na společenské vědy a zdraví.

 

ART RUBIKON pro děti
 
Vždy dvakrát do měsíce v sobotu se konají tvořivá dopoledne na dané téma, kde děti mohou rozvíjet svou fantazii a učí se pracovat s různými materiály a výtvarnými technikami. A může se zapojit celá rodina!
Aktuálně je vyhlášen jarní příměstský tábor „Zahrajem si na…Každý den v kůži jiné slavné postavy“ (4.3. – 10.3.) s atraktivní obsahovou náplní. Je přece báječné se na pět dní ocitnout v roli Harryho Pottera, Sherlocka Holmese, Leonarda da Vinciho, Asterixe či Pipi Dlouhé Punčochy. Děti od 7 do 13 let čeká zábava a dobrodružství, originální hry a soutěže, detektivní pátrání nebo tvůrčí a pohybové aktivity. Kdo se přihlásí na celý tábor, čeká ho na závěr prima bonus, je ale možné se přihlásit i na konkrétní dny dle vlastního výběru.

Děti si v ART RUBIKONU mohou vybrat i z široké palety pololetních kroužků a kurzů (jazykové, pohybové, výtvarné, tvořivé), většinou startujících od druhé půlky února. A pozor! Některé z nich je možné navštěvovat průběžně a zajít si jen na jednotlivé lekce podle času a chuti. Stačí jen přihlásit se a přijít! A klidně i s rodiči nebo prarodiči. Ti si mohou při čekání na své potomky dát něco dobrého v ART KAFÉ přímo v centru.

Průběžné kroužky a kurzy pro děti

Každé úterý 14.15-15.15 Hravá logika/6-12 let/

Každou středu 16.30-17.30 Zvídaví badatelé/6-12 let/

Každý čtvrtek 15.15-16.15 Výtvarně-tvořivý kroužek/6-9 let/

Každý čtvrtek 17.00-18.00 Tanečně-pohybový kroužek/7-13 let/

Novinkou je Zábavná angličtina s divadlem každé úterý od 14.30-15.30 pro šestileté a sedmileté děti.

 

 
ART RUBIKON pro dospělé
 
Pestrá kulturní nabídka centra ART RUBIKON je určena všem, kteří si rádi zajdou do útulného  prostředí na některou z pořádaných akcí, aby zde strávili příjemný čas a zároveň načerpali inspiraci a nové poznatky nebo se potěšili ve společnosti dobré hudby a uměleckých děl.
V dnešní uspěchané době je potřeba si také vymezit čas na relaxaci a aktivity, které pomáhají k celkové regeneraci a harmonizaci těla. Nejen pro ženy je v ART RUBIKONU určeno několik průběžných kurzů jógy. Vyberte si a zajděte se uvolnit tehdy, když vám to zrovna vychází.

Průběžné kurzy jógy

Každé pondělí 17.30-18.45 Pečující jóga pro dámy

Každé úterý 8.15-9.30 Ranní jóga

Každé úterý 17.30-18.45 Jemná jóga

Každý čtvrtek 18.15-19.30 Hatha jóga

 

ART RUBIKON pro aktivní seniory
 
ART RUBIKON nezapomíná ani na aktivní seniory. Velmi oblíbený je cyklus čtvrtečních dopoledních seminářů Akademie pro seniory, vedených psycholožkou  Kamilou Holáskovou. A to není všechno! Již brzy se program akademie rozšíří o další aktivity pro udržování dobré duševní i fyzické kondice.
 

artrubikon.com 

5.2 2024
Nové pololetní kurzy a kroužky! Pro děti i dospělé! Přihlaste se!

Vyhlašujeme nové pololetní kroužky a kurzy pro děti i dospělé! Na některé je možné chodit i průběžně, podle času a chuti! Přihlaste se! Můžete platit vždy jen konkrétní lekci!

Vyberte si a včas se zaregistrujte! Zkušení lektoři, zajímavá obsahová náplň, rodinná atmosféra.

Rozvíjejte s námi své znalosti, kondici, kreativitu a fantazii.

Pro děti a mládež

 
Od 5.2.2024 (PO) Francouzština hrou pro děti (8-12 let)
17 lekcí, lektorka: Jaroslava Mathon 15:00 - 16:00 / 1980 Kč
 
 Od 19.2.2024 (PO) Jóga a fyziohrátky pro děti (6-10 let)/průběžný
17 lekcí, lektorka: Jarmila Hamalová 15:15 - 16:15 / 1800 Kč
 
Od 13.2.2024 (ÚT) Zábavná angličtina s divadlem pro malé děti (6-7 let)
17 lekcí, lektorka: Denisa Gottšteinová 14:30 – 15:30 / 2890 Kč

Od 20.2.2024 (ÚT) Hravá logika pro děti (6-12 let)/průběžný
17 lekcí, lektorka: Kateřina Fričlová (Svět vzdělání) 14.00 – 15.00 / 2040 Kč
 
 Od 20.2.2024 (ÚT) Teen jóga pro dívky (11-15 let)
17 lekcí, lektorka: Marta Haderková 16:15 - 17:15 / 1800 Kč
 
Od 31.1.2024 (ST) Angličtina hrou (4. a 5 třída ZŠ)
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 15:00 - 16:00 / 2550 Kč
 
Od 31.1.2024 (ST) Teen angličtina hrou (11-15 let)
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 16:00 - 17:00 / 2550 Kč
 
Od 31.1.2024 (ST) Zvídaví badatelé (6-12 let)/průběžný
17 lekcí, lektorky: Eva Svedková a Anna Marie Tvarůžková 16:30 - 17:30 / 2040 Kč
 
Od 1.2.2024 (ČT) Výtvarně-tvořivý kroužek pro děti (6-9 let)/průběžný
17 lekcí, lektorka: Anna Mária Kubincová 15:15 - 16:15 / 2380 Kč
 
Od 22.2.2024 (ČT) Tanečně-pohybový kroužek pro děti (7-12 let)/průběžný
17 lekcí, 17.00 – 18.00 / 2380 Kč

Od 16.2.2024 (PÁ) Kroužek filmové animace pro děti (9-15 let)
17 lekcí, lektorka: Daniela Suchomelová 14:00-16:15 / 2550 Kč
 
Od 16.2.2024 (PÁ) LEGO kroužek pro děti (7-14 let)/průběžný
17 lekcí, lektorka: Pavlína Wernerová 16:30 - 18:00 / 3230 Kč
 
 
 

Pro dospělé


Od 5.2.2024 (PO) Začínáme s jógou: Pečující jóga pro dámy/průběžný
17 lekcí, lektorka: Lucie Mádrová 17.30 – 18.45/ 2040 Kč
 
Od 13.2.2024 (ÚT) Ranní jóga/průběžný
17 lekcí, lektorka: Helena Blažková 8.15 – 9.30 / 2040 Kč
 
Od 13.2.2024 (ÚT) Jemná jóga/průběžný
17 lekcí, lektorka: Helena Blažková 17.30 – 18.45 / 2040 Kč
 
Od 31.1.2024 (ST) Angličtina pro mírně pokročilé
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 17.00 – 18.00 / 2550 Kč
 
Od 8.2.2024 (ČT) Španělština pro začátečníky
17 lekcí, lektorka: Klára Sklenářová 17.00 – 18.00 / 2550 Kč 

Od 8.2.2024 (ČT) Harmonizující jóga pro dospělé/průběžný
17 lekcí, lektorka: Pavlína Mikulová 18.15 – 19.30/ 2040 Kč
 
Zaregistrujte se na tomto webu v oddíle  Kurzy/kroužky. Kroužek či kurz můžete zaplatit přes platební portál Go Pay, který máme u registrací nastaven.
Úhrada může být taktéž provedena platbou na náš bankovní účet u ČSOB, tj. 278743570/0300 (do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a název kroužku či kurzu) nebo hotově v našem centru po domluvě s manažerkou, telefon: 702 217 089. 
 
 
16.1 2024
POZOR, POZOR! NA VĚDOMOST SE DÁVÁ! Vypsali jsme atraktivní jarní příměstský tábor pro děti!
Po dobu jarních prázdnin si u nás děti mohou užít spoustu zábavy. Pojďte s námi strávit pět dní v roli těch, kteří jsou známí po celém světě. Zažít vždy jeden celý den jako někdo jiný.

Kdo by se nechtěl převtělit do Harryho Pottera, Sherlocka Holmese, Leonarda da Vinciho, Asterixe či Pipi Dlouhé Punčochy? VY URČITĚ ANO!

Přihlaste se na prima jarní příměstský tábor "ZAHRAJEM SI NA....KAŽDÝ DEN V KŮŽI JINÉ SLAVNÉ POSTAVY"
 
Co děti čeká:
- spousta zábavy
- plnění tematických úkolů
- tvůrčí a pohybové aktivity
- soutěže
- originální hry
- dobrodružné chvíle
- detektivní pátrání
- zajímavé povídání
- rodinná atmosféra

Tábor zajišťují lektorky našeho centra Art Rubikon.
 
Pondělí 4.3. až pátek 8.3. 2024/od 8.00 do 16.00/ možný příchod od 7.30, odchod do 17.00
Cena: 3700,- Kč/dítě
Cena zahrnuje :
lektorné, programové a materiálové náklady, denně obědy, pitný režim, 2 svačinky a odměny v soutěžích.
Pro účastníky celého týdenního tábora čeká na konci překvapení a bonus!

Pokud byste měli zájem o účast jen v konkrétním dni z navrženého termínu, ozvěte se nám, domluvíme se. Cena za účast v jednom dni je pak 800 Kč.

https://artrubikon.com/kurzy/jarni-primestsky-tabor-zahrajem-si-na-kazdy-den-v-kuzi-jine-slavne-postavy

Registrovat se můžete v uvedené události v sekci Program na našem webu. Potvrďte nám vaši registraci na mail artrubikon@gmail.com Pošleme vám závaznou přihlášku. Úhradu můžete provést v rámci registrace přes platební portál Go Pay, platbou na náš bankovní účet u ČSOB, tj. 278743570/0300 (do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a jarní tábor) nebo hotově v našem centru. V případě jakýchkoli dotazů volejte 702 217 089.
11.1 2024
Lednový program! Dvě výstavy, koncert virtuózního akordeonisty, povídání o Střední Americe i o tom, jak pátrat po svých předcích. A také andělská romantika a tvoření v zimním duchu pro děti.

Vstoupili jsme do nového roku a my vám do něj přejeme spoustu zdraví, štěstí a pohody. A budeme rádi za vaši přízeň v roce 2024! Jste u nás vždycky vítáni!

V lednu jsme připravili zajímavý program pro dospělé i pro děti. Podrobnosti k jednotlivým akcím najdete v sekci Program. Vyberte si!

Pavel Roučka/ Pár figur, přes sebe
výstava
4.12. - 13.1.
Vstup volný
 
Podvečerní posezení u piana
ST 10.1. 17:00 - 19:00
Za pianem Petr Venglař.
Vstupné dobrovolné
 
Čaj o páté aneb setkání umění
PÁ 12.1. 17:00
Krásné i hravé tóny v podání žáků ZUŠ Žerotín Olomouc z klavírní třídy 
PhDr. Hany Švajdové a jejích hostů.a
Vstupné dobrovolné
 
Tvořivé sobotní dopoledne pro děti
SO 13.1. 9:00-12:00/ 150,-
Zimní polární krajina.
Tvoření zvířátek z obou pólů. A nezapomene ani na Eskymáky a slavnou dobrodružnou éru polárníků.
 
Jindřich Štreit / Ústav nebo domov...
výstava fotografií
15.1. - 23.2.
Vernisáž 15.1 18:00
Vstup volný
 
Cyklus seminářů „Akademie pro seniory“
Jak si uchovat duševní zdraví
ČT 18.1. 9:00 – 10:30
Vede psycholožka PhDr. Kamila Holásková.
Vstup volný

Cestovatelská přednáška „Střední Amerika“
ČT 18.1. 18:00/ 180,-
Holky cestovatelky Denisa Zmeškalová a Karolína Kilhofová se podělí o své zážitky z cest po středoamerických zemích.
 
 Play Accordion
ST 24.1. 18:00/ 200,-
Koncert akordeonisty Vojtecha Szabó, který patří k evropské interpretační špičce.
Ve spolupráci se ZUŠ Žerotín.
 
Cyklus „Hvězdy stříbrného plátna”/ Město andělů/filmová projekce
ČT 25.1. 18:00/ 100,-
Romantické drama s Nicolasem Cagem a Meg Ryanovou s andělským pohoštěním a dárkem.
 

Tvořivé sobotní dopoledne pro děti
SO 27.1. 9:00-12:00/ 150,-
Malování kamínků se zimními motivy.
 
Po stopách předků
PO 29.1. 18:00/ 120,-
Přednáška Martina Kašpara.
Odkud pochází naše rodina? Kde máme kořeny? V přednášce se dozvíte, jak pátrat po svých předcích.
 
 

 

 

5.1 2024
Art Rubikon pro vás v duchu Vánoc

Vánoce se kvapem blíží. Co jsme pro vás na toto téma připravili? Třeba vánoční tvořivé dílničky nejen pro děti, zábavné dětské aktivity, setkání s princeznou Adélkou ze známé české filmové pohádky, nebo příjemné povídání o tom, jak se slaví Vánoce v Itálii. A samozřejmě známé vánoční písně a koledy. 

Vánoční programová nabídka v Art Rubikonu


Sobota 25. 11.  9.00-12.00, 150 Kč
Tematicky tvořivé rodinné sobotní dopoledne - Adventní dekorace

Vyrobte si hezké dekorace na zpříjemnění vašeho domova v období Adventu. Nebo je můžete využít jako dárek pro někoho, koho budete chtít obdarovat.

Sobota 25.11.  14.00-18.00, 150 Kč
Tvůrčí rodinná dílna - Výroba svíček

Rozsviťte si s námi váš adventní čas! Vytvořte si vlastní svíčky na adventní věnec nebo pro někoho originální dárek!

Čtvrtek 30.11. 17.00-19.00, 80 Kč
Tvůrčí podvečerní rodinná dílna - Mikulášské tvoření

Výroba dekorací s motivy vánočního času jako ozdob na stromeček nebo milé potěšení domova. Andílci, hvězdičky, vločky a jiné drobnosti pro radost.

Sobota 9.12. 10.00-18.00, vstup volný
Těšíme se na Vánoce - Oslavte s námi 4. výročí Art Rubikonu s filmovou princeznou Adélkou

Dopoledne
- zábavné aktivity pro děti s vánoční tematikou
- vánoční experimenty se zvídavými badateli

Odpoledne
- zábavné aktivity pro děti s vánoční tematikou
- "S čerty nejsou žerty" / milé setkání s představitelkou princezny Adélky - Monikou Pelcovou; povídání o natáčení, podepisování fotek...
- hudební doprovod - vánoční melodie a koledy v podání Petra Venglaře

Sobota 9.12. 14.00-18.00, 150 Kč
Tvůrčí rodinná dílny - Kreativita v Kuchyni

Malování na sklo a výroba praktické podložky pod hrnec.

Pondělí 11.12. od 18.00, 120 Kč
Italské Vánoce s rodilou Italkou

Příjemné povídání Lary Běhal Fabbri o vánočních zvycích a tradicích v Itálii s ochutnávkou italských specialit.

Středa 13.12, 17.00-19.00, 80 Kč
Vánoční tvoření v galerii pro malé i velké - zdobení perníčků

Zdobení voňavých perníčků podle své fantazie.

Čtvrtek 21.12. od 17.00, vstupné dobrovolné
Čaj o páté aneb koledy v rodinném balení

Společné vánoční muzicírování žáků ZUŠ Žerotín Olomouc z klavírní třídy PhDr. Hany Švajdové a jejích hostů.

Centrum Art Rubikon je vánočně nazdobené, a nezapomeňte! U nás je skvělá káva, ke které si můžete vybrat z naší pestré sladké a slané nabídky.


24.11 2023
Mimořádný koncert Jana Smigmatora u nás v galerii
   
     JAN SMIGMATOR „Z CARNEGIE HALL DO OLOMOUCE“

     Pondělí 6.11. 2023 19.00/Art RubikonPřijměte naše pozvání na jedinečnou hudební událost, která proběhne v pondělí 6. listopadu od 19.00 v umělecké galerii našeho kulturně-vzdělávacího centra Art Rubikon v Olomouci. 
     
Jsme mimořádně poctěni, že se nám podařilo domluvit koncertní vystoupení excelentního českého zpěváka Jana Smigmatora, který si ve svém nabitém programu našel čas a zavítá do Olomouce se svým komorním recitálem „Z Carnegie Hall do Olomouce.“
     
Jeho vystoupení bude bezesporu mimořádným kulturním zážitkem!

Vstupné: 790 Kč

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

telefon: 702 217 006, mail:artrubikon@gmail.com1.11 2023
ART RUBIKON PRO AKTIVNÍ SENIORY

V našem kulturně-vzdělávacím centru připravujeme po celý rok různorodé programové aktivity pro celou rodinu. Samozřejmě se zaměřujeme i na aktivní seniory, kteří se nespokojí s každodenní rutinou a vyhledávají aktivity, které je obohatí a zpříjemní jim volný čas.

V Art Rubikonu se mohou senioři něco nového dozvědět, něco si vyzkoušet, zažít či něco vytvořit, setkat se s někým zajímavým a zavzpomínat a rozvíjet si znalosti dle svého výběru v širším zájmovém spektru. 

Pořádáme přednášky z oblasti cestování, historie, umění nebo semináře se zaměřením na společenské vědy, zdraví a udržování vitality ve vyšším věku, které doplňují další aktivity na udržování dobré duševní a pohybové kondice. Tvůrčí dílny nabízejí možnost přijít si vytvořit něco hezkého pro sebe či blízké, zapojit se buď sami nebo třeba i s vnoučaty. Senioři u nás navštěvují i jazykové kurzy, které jsou mimo jiné účinným prostředkem pro trénování mozkové činnosti.

Aktuálně doporučujeme!!!

Úterý 10.10. 18.00
Slavní čeští herci v angažmá olomouckého divadla
Čtyři herecké hvězdy, spjaté s Olomoucí, Josef Bek, Slávka Budínová, Nataša Gollová a Ilja Racek v přednášce profesora Jiřího Fialy.//150

Čtvrtek 12. 10. 9.00-11.00
Pohodové dopoledne pro seniory/Vitalita a zdraví v pohybu
Seminář 1 Chodidlo a naše nohy, základ pohybového aparátu
První ze tří seminářů manželů Hamalových o dobrém fungování a posilování pohybového aparátu i s nácviky.//150 Kč
 
Úterý 17.10. 18.00
S plachetnicí do Antarktidy – přednáška Karla Wolfa
O plavbě jako z dobrodružného románu bude vaprávět známý český cestovatel.//150 Kč
 
 Čtvrtek 19.10. 9.00-10.30
Akademie pro seniory/cyklus psychologických seminářů
Seminář 1 Role prarodičů v současné rodině Vstup volný
Vede psycholožka PhDr. Kamila Holásková//Vstup volný
 
Čtvrtek 19.10. 18.00
Křest knihy Květoně Zahájského „Balijské cestoviny“
Autorovy knihy vynikají inteligentním humorem, u něhož se bavíte a také něco nového dozvíte.//Vstup volný

Úterý 31.10. 18.00
Žena v umění. Od malířství k fotografii.
Přednáška profesora Ivo Bartečka o Ženě jako vizuální inspiraci v umění i jako autorce v dějinách umění.//150 Kč
 

9.10 2023
Co jsme pro vás v Art Rubikonu připravili v říjnu? Podívejte se.

Říjen je tu a my jsme připravili následující program. Více informací o každé akci najdete na tomto webu v sekci Program.

Caesar Rubikon překročil, VY do něj můžete vstoupit. To je výzva! Těšíme se na každého z vás!ST 4.10 17:00
Podvečerní posezení u piana / Petr Venglař

ČT 5.10 18:00
přednáška / Sám sobě lékařem / PhDr. Magdalena Senczaková

ÚT 10.10 18:00
přednáška / Slavní čeští herci v angažmá olomouckého divadla / profesor Jiří Fiala

ČT 12.10 9:00 - 11:00
cyklus seminářů s nácviky / Pohodové dopoledne pro seniory. Vitalita a zdraví v pohybu. / manželé Hamalovi

ÚT 17.10 18:00
přednáška / S plachetnicí do Antarktidy /Karel Wolf

ČT 12.10 18:00
koncert / Viktorie Martincová

SO 14.10 9:00-12:00
Tematicky tvořivé dopoledne pro děti

16.10 - 25:11, vernisáž 16.10 v 18:00
výstava / Ivan Mládek - Výstava rámů i s obrazy

ST 18.10 17:00
Tvůrčí dílna pro dospělé / Dušičkové věnce a vazby s floristkou

ČT 19.10 9:00-10:30
cyklus seminářů Akademie pro seniory / Role prarodičů v současné rodině / PhDr. Kamila Holásková

ČT 19.10 18:00
křest knihy / Květoň Zahájský - Balijské cestoviny

SO 21.10 9:00-12:00
Tematicky tvořivé dopoledne pro děti

ST- PÁ 25.-27.10 8:00-14:00
vzdělávací program / Emoční posilovna pro pedagogické pracovníky

ÚT 31.10 18:00
přednáška / Žena v dějinách umění. Od malířství k fotografii / profesor Ivo Barteček


artrubikon. com
 

U NÁS TO ŽIJE CELÝ ROK!27.9 2023
Nové kurzy a kroužky! Pro děti i dospělé!
Vyhlašujeme nové pololetní kroužky a kurzy pro děti i dospělé! K navazujícím oblíbeným jsme pro vás připravili i novinky!

Vyberte si a včas se zaregistrujte! Zkušení lektoři, zajímavá obsahová náplň, rodinná atmosféra.

Rozvíjejte s námi své znalosti, kondici, kreativitu a fantazii.

Pro děti a mládež

Od 25. 9. 2023 (PO) Francouzština hrou pro děti (8-12 let)
17 lekcí, lektorka: Jaroslava Mathon 15:00 - 16:00 / 1980 Kč
 
Od 25. 9. 2023 (PO) NOVINKA! Jóga pro rodiče s dětmi (4-10 let)
17 lekcí, lektor: Amaresh Michal Hamala 15:15 - 16:15 / 1800 Kč
 
Od 25. 9. 2023 (PO) NOVINKA! Kroužek filmové animace pro děti (9-15 let)
17 lekcí, lektorka: Daniela Suchomelová 16:30 - 18:30 / 2550 Kč

Od 26. 9. 2023 (ÚT) Zábavná angličtina pro prvňáčky s divadlem
17 lekcí, lektorka Denisa Gottšteinová 14.00 – 15.00 / 2890 Kč
 
Od 26. 9. 2023 (ÚT) Jóga a fyziohrátky pro děti (6-10 let)
18 lekcí, lektorka: Jarmila Hamalová 15:15 - 16:15 / 1800 Kč
 
Od 26. 9. 2023 (ÚT) Teen jóga pro dívky (11-15 let)
18 lekcí, lektorka: Jarmila Hamalová 16:15 - 17:15 / 1800 Kč
 
Od 27. 9. 2023 (ST) Angličtina hrou (4. a 5 třída ZŠ)
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 15:00 - 16:00 / 2550 Kč
 
Od 27. 9. 2023 (ST) Teen angličtina hrou (11-15 let)
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 16:00 - 17:00 / 2550 Kč
 
Od 27. 9. 2023 (ST) NOVINKA! Hravá logika pro děti (6-12 let)
17 lekcí, lektorka: Lucie Janošková 15.15 – 16.15 / 2040 Kč
 
Od 27. 9. 2023 (ST) Zvídaví badatelé (6-12 let)
18 lekcí, lektorky: Eva Svedková a Anna M. Tvarůžková 16:30 - 17:30 / 2040 Kč

Od 5. 10. 2023 (ČT) Zábavná angličtina pro druháčky s divadlem
17 lekcí, lektorka Denisa Gottšteinová 14.00 – 15.00 / 2890 Kč
 
Od 21. 9. 2023 (ČT) Výtvarně-tvořivý kroužek pro děti (6-9 let)
17 lekcí, lektorka: Anna Mária Kubincová 15:00 - 16:15 / 2380 Kč

Od 21. 9. 2023 (ČT) Tanečně-pohybová dílna pro děti (7-13 let)
17 lekcí, lektorka: Kamila Urbanová 16.30 - 18.00 / 2380 Kč
 
Od 29. 9. 2023 (PÁ) NOVINKA! LEGO kroužek pro děti (7-14 let)
17 lekcí, lektorka: Pavlína Wernerová 16:30 - 18:00 / 3230 Kč
 
 

Pro dospělé

 Od 26. 9. 2023 (ÚT) Ranní jóga
17 lekcí, lektorka: Helena Blažková 8.15 – 9.30 / 2040 Kč
 
Od 26. 9. 2023 (ÚT) Francouzština pro začátečníky
17 lekcí: lektorka: Jaroslava Mathon 15.15 – 16.15 / 2550 Kč
 
Od 26. 9. 2023 (ÚT) Jemná jóga 
17 lekcí, lektorka: Helena Blažková 17.30 – 18.45 / 2040 Kč
 
Od 27. 9. 2023 (ST) Angličtina pro mírně pokročilé
17 lekcí, lektorka: Hana Mifková Jančíková 17.00 – 18.00 / 2550 Kč
 
Od 28. 9. 2023 (ČT) NOVINKA! Španělština pro začátečníky
17 lekcí 17.00 – 18.00 / 2550 Kč
 

Podrobnější informace jsou zveřejněny na tomto webu v sekci Kurzy/Kroužky, kde se také můžete zaregistrovat. Budeme se na vás těšit. 
V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na čísle 702 217 089 nebo na mailu artrubikon@gmail.com


31.8 2023
Přihlaste své děti! Na příští týden máme ještě volná místa na výtvarně-tvořivý příměstský tábor s Artíkem!
"Tvoříme a baví nás to. Každý je umělec!" To je týden plný zkoumání, experimentování s barvami, materiály, formáty a výtvarnými technikami. pro rozvoj kreativity a fantazie.
Nenechte si ujít tuto příležitost. Ještě stále můžete přihlásit své děti ve věku 6 až 14 let. 
A co je čeká? Klasické i netradiční výtvarné techniky, malba v plenéru, tvoření z textilu, návštěva galerie jako zdroj inspirace, výpravy do přírody i za uměním.
Děti si toho hodně vyzkouší a bude je to bavit. Paní lektorka je výborná!
Termín 21.-25.8. od 8.00 do 16.00
Více informací na našem webu v sekci Program. V případě zájmu volejte na 702 217 089.
16.8 2023
Zábava, zkoumání, tvoření, kreativní aktivity pro malé badatele i výtvarníky! Celou tuto sobotu 24.6. a zdarma!
Prázdniny se blíží a my máme pro děti tuto sobotu 24.6. připravený celodenní program se zajímavými výtvarně - tvořivými a badatelskými aktivitami.

Vstup volný!

Dopoledne 9.00 – 12.00
•tvoření chromatografických květin
•příprava cukrové duhy ve zkumavkách
•zábavná skládačka
•kreslení tajného vzkazu

Odpoledne 14.00 – 17.00
•vlastní výtvor technikou monotypie
•výkresová grafika
•malování záhadných obrazců
•tvoření postaviček z přírodních materiálů

Zapoj se do programu, kup si u nás kopeček dobré italské zmrzliny a druhý máš zdarma.
19.6 2023
Už tuto sobotu! Báječné, hravé LEGO odpoledne! Kostky mezi obrazy! Pro celou rodinu!
Už tuto sobotu 17. 6. od 14.00 do 18.00 tvoření, hraní a soutěžení s LEGO kostkami v celém našem centru, kterou doplní výstava LEGO kreací, spojených s uměním.

Autorská fantazie při kostkování a umělecká práce výtvarníků mají hodně společného. Proto poprvé v Olomouci "Kostky mezi obrazy."

A co vás čeká?

- stavění z neobvyklých vzácných LEGO kostek
- výstava LEGO tvorby na téma hudba a exkluzivní raritní Batman technika
- vlastnoruční zdobení LEGO náramku podle své fantazie (náramek jako dárek od nás)

Když bude hezky vyzkoušíme na terase LEGO bublifuk.

Hravé sobotní odpoledne pro celou rodinu!

Akce probíhá ve spolupráci s organizátory oblíbené tradiční akce Kostkování, kteří to naše propojení vymysleli a připravují atraktivní program!

Neváhejte a přijďte! Jste srdečně zváni!

Vstupné: 150 Kč dítě; 50 Kč dospělý; rodina ( 2a více dětí) 300 Kč


12.6 2023
Červnový program! Nová výstava, hudba mladých umělců, dvě zajímavé přednášky a hodně tvoření a zábavy pro děti!
I v červnu jsme pro vás připravili pestrý program, který stojí za pozornost. Pro dospělé i pro děti.
Podrobnosti k jednotlivým akcím najdete v sekci Program.

Výstava - ak. mal. Věra Krumphanzlová
Čárymáry života

abstraktní malba, technika se základem v monotypu
6.6. - 14.7.
Vernisáž 6. 6. 18:00

Mahler a Dvořák v Olomouci
přednáška s hudebním doprovodem

Vyprávění profesora Jiřího Fialy zpestří hudba v podání Mgr. Markéty Israel Večeřové, PhDr. Hany Švajdové a Mgr. Petra Venglaře. V rámci cyklu "Z časů minulých."
ČT 8.6. 18:00

Tematicky tvořivé dopoledne pro děti
Tajemný les

Děti si přijdou na své - vytvoří si vlastní lesní království se skřítky, stromovými domky a kouzelnou lucernou.
SO 10.6. 9:00 - 12:00

Podvečerní posezení s hudbou. Za pianem Mgr. Petr Venglař.
ST 14.6. 17:00 - 19:00

Čaj o páté aneb setkání umění
Krásné i hravé tóny v podání žáků ZUŠ Žerotín Olomouc z klavírní třídy PhDr. Hany Švajdové a jejích hostů.
PÁ 16.6. 17:00

Sobotní odpolední LEGO tvoření
Kostky mezi obrazy

Stavění z neobvyklých LEGO kostek i výstava na téma hudba a Batman pro celou rodinu. V celém našem centru.
SO 17.6. 14:00 - 18:00

Nejvýznamnější francouzská poutní místa na cestě do Santiaga de Compostela
Vydejme se v přednášce MUDr. Jiřího Hozy po krásných místech této poutní tradice ve Francii.
ÚT 20.6. 18:00

Prázdniny jsou za dveřmi! Zábavná výtvarně-tvořivá sobota pro všechny zvídavé děti!
Cukrová duha i zábavná skládačka či malování záhadných obrazců - přijďte se před prázdninami pobavit.
SO 24.6. 9:00-12:00 / 14:00-17:00

Koncert dětského sboru Music BoDo
Písně různých žánrů zpěváčků mladšího oddělení.
Řídí Mgr. Hana Vyroubalová.
ÚT 27.6. 18:00


31.5 2023
Zapojujeme se do Olomoucké muzejní noci. Jste zváni!
Zavítejte k nám při Olomoucké muzejní noci. Do 20.00 si můžete zdarma prohlédnout naše centrum.  

Pokud jste u nás nikdy nebyli, přijďte se podívat, jak to u nás vypadá a co děláme. Jsme jediné kulturně-edukační centrum na Tabulovém vrchu a naše činnost je rozmanitá. 

V galerijním prostoru právě probíhá výstava českobudějovické dvojice, krajináře Miroslava Konráda a sochaře Petra Schela, která představuje jejich tvorbu z posledních let. Oba autory spojují převládající linie oblých tvarů a uvolněný rukopis mnohdy nakloněný až k abstrakci.

Od 18.00 do 20.00 zpříjemní večer živá hudba. Součástí našeho centra je i designová kavárna Art Kafé, kde si můžete dát skvělou kávu a třeba jako dezert ochutnat naši rubikonku!
Jste srdečně zváni! Těšíme se na vás!
18.5 2023
Květnovým programem se výrazně prolíná téma Japonska
Rozkvetlá příroda je plná barev a inspirací a my jsme se to v květnu rozhodli propojit s tématem Japonska.

Japonsko představíme jako zemi, jejíž umění ovlivňovalo od 19. století střední Evropu, tedy i české prostředí. S mnohými japonismy se setkáváme dodnes, aniž si to uvědomujeme. O tom všem nám bude vyprávět profesor Ivo Barteček v úterý 16. května od 18.00 ve své zajímavé přednášce.

Do Země vycházejícího slunce budeme cestovat společně s manželskou dvojicí Jiřím a Alenou Márovými, kteří toho sjezdili opravdu hodně a své zážitky si nenechávají pro sebe. To si nenechte v úterý 23.5. od 18.00 ujít! Jiří Mára je mimochodem autorem dvaceti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa.
Nahlédnete přímo do života japonské rodiny a poznáte úžasnou pestrost tajuplné země. 
Navštívíte tajemné chrámy, překrásné zahrady, neklidné sopečné oblasti i nespoutané vodopády. 
Projedete se rychlodráhou šinkanzen, budete obdivovat mohutné zápasníky sumó i křehké gejši. 
Na dálku ochutnáte exotické jídlo a poznáte neobyčejné zvyky v typických japonských restauracích a lázních, ve kterých se koupají dokonce i opice.

A s Japonskem se seznámí i děti v tradičním tvořivém dopoledni, které se koná již tuto sobotu 13.5. od 9.00 do 12:00, tentokrát v prostoru galerie mezi obrazy. Spolu s lektorkou si mohou vytvořit rozkvetlou třešeň, lehounký vějíř či duhovou rybku.

S postupujícím jarem vám přejeme co nejvíc sluníčka na obloze, ale i v duši!


9.5 2023
Letní příměstské tábory jsou vypsány a plní se! Vyberte pro své dítě ten pravý!
Vypsali jsme letní příměstské tábory na červenec a srpen. 

Podívejte se na nabídku, dokud jsou volná místa. Budou obsahově zajímavé, zábavné, pod dohledem zkušených lektorek.

Léto v našem centru vyhrazujeme dětem a těšíme se na ně! S Artíkem i Malým princem!

Letní příměstský tábor "Prázdniny s Malým princem"/ pro děti 8 - 13let
24. 7. – 28.7. 2023 // 3 200 Kč, - Kč
Lektorka: Mgr. Jaroslava Mathon
 
Letní příměstský "English Camp s Artíkem"/ pro děti 9 - 13 let
31.7. – 4.8. 2023 // 3 200, - Kč
Lektorka: Bc. Hana Mifková
 
Letní příměstský tábor "Zvídaví badatelé"/ pro děti 6 - 10 let
14. 8. – 18. 8. 2023 // 3 400, - Kč
Lektorky: Anna Marie Tvarůžková a Eva Svedková
 
 Letní příměstský výtvarně tvořivý tábor s Artíkem "Tvoříme a baví nás to – každý je umělcem!"/ pro děti 6 - 14 let
21. – 25.8. 2023 // 3 400, - Kč
Lektorka: Mgr. Petra Bělašková
 

Každý tábor: od pondělí do pátku 8.00 do 16.00/možný příchod od 7.30, odchod 16.30
Cena zahrnuje:
lektorné, programové a mteriálové náklady, denně obědy, pitný režim, 2 svačinky a odměny v soutěžích.
 
 Registrovat se můžete na tomto webu u konkrétní události v sekci Program.

Pokud máte o tábor pro své dítě zájem, potvrďte nám vaši registraci na mail artrubikon@gmail.com Pošleme vám závaznou přihlášku a další informace. Úhradu můžete provést v rámci registrace či hotově v našem centru. V případě jakýchkoli dotazů volejte 702 217 089.
 
 21.4 2023
V dubnu k nám třeba na filmové klapky, povídání o Tibetu a Nepálu nebo na koncert nadějné zpěvačky Týny
Duben bude v Art Rubikonu ve znamení barevnosti uměleckých děl, zajímavých přednášek a koncertu mladé talentované zpěvačky.

O prvním dubnovém víkendu se naposled promítalo v rámci filmového festivalu Jeden svět a proběhly velikonoční dílničky.

Na úspěšnou výstavu malířky Viktorie Chaloupkové naváže od 17. 4. oblíbený Salon filmových klapek (do 29. 4.). V naší kavárně si můžete až do poloviny června prohlédnout malby na plátně od Aleny Cikové.

V sobotu dopoledne 8. 4. od 9.00 do 12.00 se bude tvořit v duchu jara. Příroda ožívá a děti si zahrají na skřítky a víly.

Ve čtvrtek 13. 4. v cyklu "Za zkušenou a za zážitky do světa" bude Veronika Bučíková vyprávět o svém cestování po Tibetu a Nepálu a o deseti letech, které strávila v Asii. Svou přednášku nazvala "Mezi jaky a modlitebními praporky."

Úterý 18. 4. bude patřit koncertu talentované písničkářky Kristýny Stratilové, která si říká Týna. Zahraje a zazpívá na společném koncertu s Jaroslavem J. Koncert je zařazen do cyklu "Talent neutajíš." Nenechte si to ujít. Začínáme v 18.00.

Pro děti je vymezeno sobotní tvořivé dopoledne 22. 4. Tentokrát na téma "Zootropolis: zvířecí město podle vlastních představ".

Co na nás prozrazuje písmo? To se dozvíte na přednášce PhDr. Hany Veličkové "Grafologie - cesta do hlubin duše" v úterý 25. 4. od 18.00. Paní doktorka v této oblasti vydala několik knih a její přednášky jsou velmi poutavé.

K vystaveným filmovým klapkám se báječně hodí klavírní doprovod. Ve středu 26. 4. od 17.00 do 19. 00 u nás bude hrát muzikolog Petr Venglař. Vedle známých evergreenů zazní i filmové melodie.

Více informací naleznete v sekci PROGRAM.
4.4 2023
Tvořivé velikonoční dílny o aprílové sobotě
Přijměte naše jarní pozvání na velikonoční tvořivé dílny pro děti i dospělé v sobotu 1. dubna.
Od 9.00 do 12.00 proběhne hravé tvoření, které zvládnou i ti nejmenší. /150 Kč
Od 13.00 do 16.00 si mohou dospělí vyrobit dekorace a další drobnosti na zkrášlení svého domova. /200 Kč
Zaregistrovat se můžete v sekci program u konkrétní události.
Lektorka: Petra Bělašková
27.3 2023
I u nás se budou promítat filmy z festivalu Jeden svět
Letos poprvé se ART Rubikon  zapojuje jako projekční místo v Olomouci do mezinárodního filmového festivalu "Jeden svět."
Od středy 29.3. do soboty 1.4. u nás můžete zhlédnout velmi zajímavé dokumentární filmy. Jste srdečně zváni!
Filmové projekce budou probíhat v galerijní části našeho kulturně-edukačního centra, který je propojen s designovou kavárnou. Každou projekci uvede moderátor, pro promítnutí následuje diskuse k filmu.

Vstupné na projekci 100,- Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP + P 50% sleva. Asistent držitele ZTP/P má vstup zdarma.
Platba v hotovosti na kavárně nebo se zaregistrujte na naší stránce v sekci program a zaplaťte přes Go Pay.

CO U NÁS ZHLÉDNETE?
Středa 29.3.2023

14:00-15:45
Mladí Rusové na útěku / ABSCONDED - Young Russians On The Run

16:00-18:15
Šťastný člověk / A Happy Man

19:00-21:15
Nepříjemně blízko / Too Close

Čtvrtek 30.3.2023
16:00-17.45
Překonat temnotu / Overcoming the Darkness

19:00-21:30
Šťastně až na věky / Happily Ever After

Pátek 31.3.2023
16:00-18:15
Dohazovačka / The Matchmaker

19:00-21:30
Kuciak: Vražda novináře / The Killing of a Journalist


Sobota 1.4.2023
13:00-15:15
Naděje až do konce / Keeping the Faith

16:00-18:15
Návštěvníci / The Visitors

https://www.jedensvetolomouc.cz/
https://www.facebook.com/jedensvetolomouc
 


27.3 2023
Zajděte k nám v první jarním týdnu na zajímavou přednášku a filmovou klasiku
Jaro už je tady a my pro vás zase máme hezké pořady.

V úterý 21.3. od 18.00 bude vyprávět o skutečných kriminálních případech z historie Olomouce profesor Jiří Fiala. Povídání je nazváno, jak jinak, "Olomoucký pitaval" podle stejnojmenné knihy, jejímž je autorem. Je uváděno v rámci cyklu "Z časů minulých."
Olomoucký emeritní univerzitní profesor a oblíbený autor populárně naučných knih Jiří Fiala přibližuje známé i méně známé události posledních sedmi století, v nichž figuruje zločin.
Kniha byla doplněna a vyšla již podruhé, a není se čemu divit. Pan profesor Fiala má rozsáhlé znalosti, olomouckou historii popularizuje dlouhodobě, a pokud ještě máte to štěstí ho někde potkat, je radost mu naslouchat.
Toto si určitě nenechte ujít!

Ve čtvrtek 23.3. od 19.00 promítáme další snímek našeho cyklu "Filmová klasika." Tentokrát to bude kriminální thriller "Čekej do tmy" s Audrey Hepburnovou v hlavní roli, za níž byla nominována na Oscara. A pozor k zakoupené vstupence si budete moct dát něco dobrého z toho, co měla ráda sama Audrey. Projekci předchází krátké úvodní slovo překladatelské dvojice Markéty a Davida Záleských. 
Příjemně strávený večer!

Vstupné 180 Kč.
17.3 2023
Děti se mohou stále hlásit do výtvarně tvořivých kroužků
Ve výtvarně tvořivých kroužcích pro mladší i starší děti jsou ještě volná místa a je možné se do nich průběžně přihlásit. Cena pak bude vypočítána podle zbývajících lekcí. Je možné přijít i na kteroukoli lekci individuálně a uhradit jen ji.

Kroužek pro děti od 6 do 9 let se koná vždy ve středu od 15.00 do 16.30 a je zaměřen na trénování motoriky a rozvíjení kreativity, a je to taky zábava. 

Kroužek pro děti od 10.00 do 15.00 se koná vždy ve středu od 16.45 do 18.15 a dává dětem prostor být kreativní a vytvářet si vlastní jedinečný styl. Vyzkouší si různé výtvarné techniky a zaexperimentují si na zajímavá témata.

Kroužky vedou velmi šikovné studentky výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého Eva Machalová a Veronika Romanská.

V případě zájmu volejte na 702 217 089 nebo pište na artrubikon@gmail.com

10.3 2023
Březnový program v ART RUBIKONU
V březnu k nám můžete zajít nejen na krásnou výstavu Viktorie Chaloupkové, ale i na zajímavé akce.

V úterý 14.3. od 18.00 na přednášku "Írán - dvě tváře Persie" cestovatele Michala Štěpánka. //cyklus "Za zkušenou a za zážitky do světa"

Ve čtvrtek 18.3. od 18.00 na koncert olomouckých muzikantů Miroslava Vituly a Jaromíra Pospíšila, který doplní výstupy Jiřího Juráně, vícemistra ČR ve slam poetry.

V úterý 21.3. od 18.00 na zajímavou přednášku "Olomoucký pitaval" profesora Jiřího Fialy o kriminálních případech z historie Olomouce. //cyklus "Z časů minulých"

Ve čtvrtek 23.3. od 19.00 na projekci filmu Čekej do tmy" s Audrey Hepburnovou v hlavní roli. S úvodním slovem a tematickým občerstvením (co měla ráda Audrey). //cyklus "Filmová klasika"

Od středy 29. 3. do soboty 1.4. na projekce dokumentárních filmů v rámci festivalu Jeden svět.


V sobotu 18.3. od 9.00 do 12.00 mohou přijít děti na tvořivé dopoledne, tentokrát na téma "Pejsci, kočičky a jiná zvířátka."

V sobotu 25.3. nebo v neděli 26.3. od 10.00 do 16.00 pořádáme "Tečkování mandal s Lucií Čapkovou."


Ve čtvrtek 9.3. od 17.00 do 19.00 zpříjemní atmosféru v kavárně Jan Venglař, který bude hrát na piano.

A celý březen ještě v ART KAFÉ probíhá výstava Jana Demeciho "Femina/Feminae/Portrét ženy"

Další podrobnosti naleznete v sekci Program.
7.3 2023
Nový cyklus "Filmová klasika" začínáme nesmrtelnou CASABLANCOU
Dovolujeme vsi vás pozvat na premiérový večer, kterým odstartuje projekce slavných filmů v rámci nového cyklu "Filmová klasika."
Legendární film Casablanca s Humpreym Bogartem a Ingrid Bergmanovou v hlavních rolích doprovodí úvodní slovo překladatelské dvojice Markéty a Davida Záleských o zajímavostech z natáčení. 
"Řada kritiků považuje Casablancu za vůbec nejlepší film všech dob, kterému dominuje výtečné herecké obsazení. I po více než šedesáti letech je snímek napínavý a doslova kultovní..."
Ke vstupnému (180,- Kč) nabídneme tematickou ochutnávku, tentokrát z marocké kuchyně.
21.2 2023
Spuštěna registrace dětí na jarní příměstský tábor "(Ne)promovaní inženýři" pro holky a kluky (7-11 let)
Se zkušeným týmem spolku Geniátor jsme pro děti od 7 do 11 let připravili báječné jarní prázdniny, zaměřené na zkoumání přírodních zákonitostí.

Malí badatelé třeba zjistí, jak fungují hodiny, proč letadlo létá, s pomocí základních fyzikálních zákonů si budou stavět kuličkodráhy a bude toho samozřejmě mnohem a mnohem víc.

Pondělí 27.2. až pátek 3.3. 2023/od 7.00 do 17.00/vlastní program od 9.00 do 16.00
Cena: 2700,- Kč/dítě
Cena zahrnuje pětidenní program, oběd + 2 svačiny každý den včetně pitného režimu, lektorné, vstupné do Pevnosti poznání, materiál k tvoření

Registrovat se můžete na tomto webu. Potvrďte nám vaši registraci na mail artrubikon@gmail.com Pošleme vám další informace a instrukce. Úhradu můžete provést v rámci registrace či hotově v našem centru. V případě jakýchkoli dotazů volejte 702 217 089.
14.2 2023
KURZY NA NOVÉ POLOLETÍ JSOU VYHLÁŠENY!
Na nové pololetí již byly vyhlášeny nové kurzy pro děti i dospělé. K navazujícím oblíbeným kurzům přidáváme i tři atraktivní novinky.

Kurzy pro děti a mládež:
Francouzština hrou pro děti s překvapením na závěr (8-11 let), pondělí od 13.2. do 29. 5. 2023, od 14.00 do 15.00, lektorka Jaroslava Mathon//novinka

Hravá jóga pro děti (nejen) při vadném držení těla (6-10 let), pondělí od 13.2. do 29.5. 2023, od 15.15 do 16.15, lektorka Jarmila Hamalová

Teen jóga pro dívky (11-15 let), pondělí od 13.2. do 29.5. 2023, od 16.15 do 17.15, lektorka Jarmila Hamalová

Digitální kresba pro kluky a holky (11-15 let), úterý od 14.2. do 30.5. 2023, od 15.30 do 17.00, lektorka Aneta Kundlová

Zvídaví badatelé (6-12 let), středa od 15.2. do 31.5. 2023, od 14.00 do 15.00, lektorka Tereza Krausová

Výtvarně-tvořivý kroužek pro děti(6-9 let), středa od 15.2. do 31.5. 2023, od 15.00 do 16.30, lektorka Eva Machalová

Výtvarně-tvořivý kroužek pro děti (10-15 let), středa od 15.2. do 31.5. 2023, od 16.45 do 18.15, lektorka Veronika Romanská

Angličtina hrou (8-10 let), středa od 15.2. do 31.5. 2023, od 15.00 do 16.00, lektorka Hana Mifková

Teen angličtina hrou (11-15 let), středa od 15.2. do 31.5. 2023, od 16.00 do 17.00, lektorka Hana Mifková

Taneční improvizace (12-15 let), čtvrtek od 16.2. do 1.6. 2023, od 17.30 do 19.00, lektorka Marie Hroudová//novinka

Kurzy pro dospělé:
Ranní jóga, úterý od 14.2. do 30.5. 2023, od 8.30 do 9.30, lektorka Helena Blažková

Jemná jóga pro dospělé, úterý od 14.2. do 30.5. 2023, od 18.00 do 19.00, lektorka Helena Blažková

Angličtina pro mírně pokročilé, středa od 15. 2. do 31.5. 2023, od 17.00 do 18.00, lektorka Hana Mifková

Francouzština pro začátečníky, pátek od 17.2. do 2.6. 2023, od 17.00 do 18.00, lektorka Jaroslava Mathon//novinka

Podrobnější informace jsou zveřejněny na tomto webu v sekci Kurzy/Kroužky, kde se také můžete zaregistrovat. Budeme se na vás těšit. V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na čísle 702 217 089.


1.2 2023
V Art Rubikonu bude živo
Připravujeme nové pololetní kurzy, tematické workshopy a zajímavé akce pro děti, dospělé i seniory na další období. A budou i novinky! Sledujte pravidelně náš web i facebook! Už brzo se dozvíte víc.
Těšíme se na vás.
Tým Art Rubikonu
19.1 2023
Výstava Jan Demerci: Feminae/Portrét ženy
Výstava s názvem Feminae/Portrét ženy bude ke shlédnutí od 16. 1. do 30. 3. 2023
16.1 2023
Výstava Emmy Srncové prodloužena do 14. 1 .
Video z vernisáže je ke shlédnutí na našem facebooku: ZDE.
10.1 2023
PF 2023
Děkujeme Vám za Vaši přízeň v uplynulém roce, která nás těší a inspiruje  a přejeme Vám do nového roku hodně štěstí, zdraví a osobních úspěchů.
30.12 2022
ZMĚNA PROGRAMU - KONCERT MARKA SOLDÁNA SE NEKONÁ
Plánovaný koncert "Kytarová pohoda s Markem Soldánem", který se měl uskutečnit tuto středu 21.12.,se pro nemoc interpreta nekoná. Přesouvá se na čtvrtek 19. ledna od 19.00. Zakoupené lístky zůstávají v platnosti. Omlouváme se. 
19.12 2022
ART RUBIKON SLAVÍ 3. NAROZENINY
Při příležitosti 3. výročí otevření kulturně vzdělávacího centra ART RUBIKON můžeme vzpomínat. A tak si připomeňme rozhovor se ženou, díky níž vzniklo a stalo se významným kulturním místem s širokou paletou vzdělávacích a volnočasových aktivit.

BRONISLAVA PAUČKOVÁ.  "Jít za svým snem, mít vizi a štěstí."

"Své krédo naplňuje olomoucká galeristka, ale také podnikatelka, manažerka a podporovatelka řady charitativních projektů, beze zbytku. Zatím poslední splněný sen se nazývá ART Rubikon a Bronislava Paučková je předsedkyní a zakladatelkou této neziskové organizace." /18. 2. 2020

https://olomouc.rozhlas.cz/jit-za-svym-snem-mit-vizi-a-stesti-je-motto-bronislavy-pauckove-8150600
14.12 2022
Na kávě s Bronislavou Paučkovou
Poslechněte si videorozhovor se zakladatelkou ART RUBIKONU Bronislavou Paučkovou.
Na kávě s Bronislavou Paučkovou.

Bronislava Paučková, coby olomoucká galeristka, otevřela v roce 2001 svou první galerii Rubikon, následovala galerie Bohéma a v roce 2019 se přidalo kulturně-vzdělávací centrum Art Rubikon na Dobnerově ulici. Jak se jí daří zvládat široké spektrum činností, kterým se věnuje? Co všechno čeká na návštěvníky v kulturně-vzdělávacím Art-Rubikonu? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi v našem rozhovoru. ;)"29.9 2022
Sleva 10% na všechny akce pro členy spolku Art Rubikon z.s.
Věděli jste, že členové spolku Art Rubikon z.s. mají na všechny akce slevu 10%? Jak se stát členem se dočtete zde: https://artrubikon.com/clenstvi
2.9 2022
Kroužky pro děti i dospělé pro podzim 2022 jsou zveřejněny!
Těšíme se na Vás. V sekci Kurzy najdete všechny kroužky pro děti, mládež i dospělé. Najdete u nás, jógu, výtvarné a tvořivé aktivity, jazykové kroužky angličtiny a němčiny i kroužek pro malé zvídavé přírodovědce. 
2.9 2022
22.07.2022 Cvičení pro maminky s dětma ODLOŽENO!
Vážení příznivci ART RUBIKONU,
je nám líto, ale z důvodu četné nemocnosti účastníků Workshopu pro mámy s dětmi tuto akci 22.7.2022 ODKLÁDÁME. 
O novém termínu Vás budeme informovat na našem webu, FB či mailem.
Děkujeme!
22.7 2022
Kurz Neurografie s paní Janssens ZRUŠEN!
 Z důvodu nedostatečné naplněnosti kurzu Neurografie jsme nuceni jej v termínu 23.7.2022 zrušit. 
Děkujeme za pochopení! 
👁 Sledujte aktuální program na našich stránkách, děkujeme.
21.7 2022
!!! ZMĚNA V PROGRAMU !!!
‼️❗️ ZMĚNA V PROGRAMU ❗️!!
Vypsané kurzy:
🌈Duhový workshop 16.7.2022 v čase 9 - 13 hodin
📜Máčené papíry 19.7.2022 v čase 8 - 12 hodin
📓Tvorba prázdninového deníku 20.7.2022 v čase 8 - 13 hodin
🍂BUDOU ODLOŽENY NA PODZIMNÍ TERMÍNY 🍁
Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!
15.7 2022
Pro nemoc účinkujících je plánovaný akustický koncert dne 31.5.2022 odložen!
Vážení návštěvníci,

rádi bychom Vás informovali, že z důvodu nemoci vystupujících se akustický koncert dne 31.5.2022 odkládá. Nový termín pro Vás vyjednáváme.
Aktuální program sledujte na našich webových stránkách.

Děkujeme za pochopení. 
31.5 2022
Z důvodu nemoci zítřejší přednáška "Na kus řeči o dětské řeči" odložena!
Vážení návštěvníci,

rádi bychom Vás informovali, že z důvodu nemoci se zítřejší přednáška "Na kus řeči o dětské řeči" odkládá. O novém termínu přednášky jednáme, do programu bude zařazena v podzimním období. 
Sledujte proto, prosím, náš aktuální program. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné dny!
18.5 2022
Sobotní jógové a meditační dopoledne s Lídou
Vážení zájemci o "Sobotní jógové a meditační dopoledne s Lídou",
je nám líto, ale z kapacitních důvodů jsme nuceni tuto akci s termínem 14.5. 2022 ZRUŠIT !
O novém termínu jednáme, sledujte proto prosím náš aktuální program. Těšíme se na Vás příště.
Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme slunné dny!
13.5 2022
Z důvodu nemoci dnešní cestovatelská přednáška odložena!
Vážení návštěvníci,

rádi bychom Vás informovali, že z důvodu nemoci se dnešní cestovatelská přednáška "Cesta kolem světa – nejkrásnější místa naší planety" odkládá. Nový termín přednášky je úterý 24. 5. 2022 v 18 hod.
Přihlásit se můžete zde:
https://artrubikon.com/udalosti/cesta-kolem-sveta-nejkrasnejsi-mista-nasi-planety-2

Děkujeme za pochopení. 
19.4 2022
Podvečerní posezení s pianem
Krásný den všem milí příznivci ART RUBIKONu! Máme bohužel NEradostnou zprávu, ale zítřejší podvečerní posezení u piana se z důvodu nemoci konat nebude. Děkujeme za pochopení a budeme se Vás všechny těšit příště, a to ve čtvrtek 17. 3.! Mějte krásné dny. 
2.3 2022
Reportáž věnovaná křtu knihy "Kláda" Kamily Holáskové a Jindřicha Štreita.
2.2 2022
Vyzkoušejte náš e-shop pro nákup uměleckých děl!
Centrum je pro Vás nadále otevřeno! Aktuální protiepidemiologická opatření.
Všichni návštěvníci starší 12 let účastnící se aktivního programu (všechny akce při účasti nad 20 osob) se při vstupu musí prokázat splněním jedné z následujících podmínek:

  • Prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů před návštěvou centra.

  • Aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
U dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. 


Všichni návštěvníci výstavy v prostorách naší galerie musí mít zakrytá ústa a nos respirátorem třídy FFP 2/KN95. 
 
Děkujeme za vaši ohleduplnost a zodpovědnost. 

ART RUBIKON, z.s. 

22.11 2021
OLOMOUCKÁ MUZEJNÍ NOC 2021
Dne 18.6. pro Vás máme otevřeno až do 20 hod.
Přijďte se podívat na naši unikátní výstavu
"24. Salon filmových klapek" 
a můžete si dát i něco dobrého v naší kavárně Art Kafé.

Těšíme se na Vás
18.6 2021
Josef Zlamal: "Živit se uměním je běh na dlouhou trať. Skrze cesty po světě jsem objevil domov."
Rádi bychom se s Vámi podělili o nejnovější díl podcastu HanáJede, který se natáčí v Art Rubikonu. 
Jeho hostem byl výtvarník Josef Zlamal, který aktuálně vystavuje se svou partnerkou Andreou Vytlačilovou u nás v Art Galerii.

"Jak náročné je živit se uměním? Jaké mýty nejčastější kolují o umělcích? Jaký mají Češi vztah k umění a co by poradil začínajícím výtvarníkům? To vše a mnohem víc prozradí ve 23.díle podcastu HanáJede malíř a výtvarník Josef Zlamal."

Zaposlouchejte se do povídání o umění, umělcích a životě. 
Podcast si můžete pustit i s videem zde: https://youtu.be/pqSt7eaS1WI
4.6 2021
Znovu otevření kurzů jógy
Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 24. 5. 2021 opět pokračujeme v kurzech Teen jógy a Hravé jógy pro Vaše děti. Časy jsou stejné jako předtím, tedy Hravá jóga pro děti od 5 do 10 let od 15:15 do 16:15 a Teen jóga pro dívky od 11 do 14 let od 16:15 do 17:15 . 

Vše pod vedením lektorky Marty Haderkové Dis.

Moc se těšíme na Vaši návštěvu.

S pozdravem,

Vedení ART RUBIKON
18.5 2021
Informace k aktuálnímu provozu centra
Vzhledem ke konci nouzové stavu pracujeme na obnově a realizaci programu v centru ART RUBIKON. Věříme, že v dohledné době se budou moci uskutečnit první akce. Na všechny akce se můžete hlásit v sekci Program v horní části našeho webu.

Děkujeme za přízeň a těšíme se v brzké době nashledanou.
16.4 2021
Informace o omezení provozu v současné době
Dbáme o zdraví nás všech a proto vzhledem k aktuálním vládním opatřením, které se vztahují k situaci okolo COVID - 19, jsme bohužel nuceni mít naše centrum zavřené. Jakmile to bude možné, ihned centrum ART RUBIKON pro všechny z Vás znovu otevřeme. Veškerý již naplánovaný program přesouváme na jiné termíny a rovněž plánujeme i další akce pro všechny věkové kategorie na nadcházející měsíce.

Doufáme, že nám situace brzy dovolí všechno uskutečnit.  Nemusíte se bát zaregistrovat se na jakoukoliv akci. Cena vstupného Vám bude v případě zrušení akce bez problému vrácena.

Věříme, že vzhledem k aktuální situaci naše kroky chápete a moc se těšíme, až se v ART RUBIKONU potkáme. Všem přejeme hlavně pevné zdraví!


Děkujeme, že jste s námi!

Váš tým centra ART RUBIKON.

26.1 2021
Neděle 13. 12. 2020 ART KAFÉ OTEVŘENO
Třetí adventní neděli máme v ART KAFÉ otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. 
Přijďte ochutnat výborné Spice Chai cappuccino nebo vyzkoušet neodolatelné Pumpkin Spice Latte se šlehačkou. 
12.12 2020
DÁRKOVÉ POUKAZY
Nabízíme možnost zakoupení dárkových poukazů na kurzy, semináře, akce i aktivity konané během příštího roku 2021 v ART RUBIKONU z. s. nejen jako vánoční dárek pro své blízké.
Dárkový poukaz je možné také vyhotovit na míru dle Vašeho přání.

Dárkové poukazy lze zakoupit přes www.artrubikon.com nebo objednat na e-mailové adrese: art@artrubikon.com, telefonicky: 702 217 089 nebo osobně v ART KAVÁRNĚ, Dobnerova 24a, Olomouc. Po zaplacení Vám budou poukazy zaslány poštou nebo si je lze osobně vyzvednout v ART KAVÁRNĚ, Dobnerova 24a, Olomouc. 
8.12 2020
Prodloužení členství
Dobrá zpráva pro všechny naše členy!

Vážíme si vaší důvěry, trpělivosti a podpory, kterou nám po celou dobu projevujete.

Rozhodli jsme se vám poděkovat a členství ve spolku ART RUBIKON z.s. jsme vám prodloužili až do konce roku 2021.

Děkujeme vám za přízeň a těšíme se brzy na viděnou!
29.10 2020
Vládní opatření - informace o omezení provozu
Z nařízení vlády České Republiky je od 5.10.2020  vyhlášen nouzový stavu na dobu 30 dní.

Vzhledem k situaci, která je kolem nás, předpokládáme prodloužení nouzového stavu a trvající zákaz veškerých kulturních a spolkových akcí, uměleckých představení a vzdělávacích akcí.

V důsledku tohoto nařízení odkládáme veškeré naše listopadové akce naplánované do 20.11.2020 na začátek příštího roku. Akce po 20.11.2020 zatím necháváme aktivní a jsme v módu - "Naděje umírá poslední".
Naší snahou je avizované akce uskutečnit v co nejkratším náhradním termínu. O jejich konání Vás budeme v dostatečném předstihu informovat.

Ty z Vás, kteří máte zaplacenou registraci na zrušené akce, postupně kontaktujeme individuálně, abychom se domluvili na formě vrácení vstupného.

Moc nás mrzí, že musíme připravený program rušit a působíme Vám tak komplikace.

Věříme, že s ohledem na vývoj situace naše kroky chápete a že se společně s námi budete těšit na novinky, které pro Vás připravujeme.

Novinky můžete sledovat na našich stránkách www.artrubikon.com nebo na sociálních sítích
Facebook
Instagram


Děkujeme, že jste s námi!

Váš tým centra ART RUBIKON
18.10 2020
Okénko do semináře paní Jitky Ševčíkové
Nahlédněte s námi do semináře koučky, paní Jitky Ševčíkové, tentokrát na téma Emoční inteligence v mezigeneračních vztazích: Jak kultivovaně zvládat náročné komunikační situace. 

Díky profesionální péči Jitky Ševčíkové si nyní účastníci semináře poradí s náročnými životními situacemi, které přináší mezigenerační komunikační situace.

Ve čtvrtek dne 3.9.2020 se během dne účastníci semináře pozitivně naladili, vyzkoušeli si v praxi konkrétní situace, se kterými se potkáváme v každodenním životě a odnesli si odpovědi a rady na jejich vlastní otázky a zkušenosti.

Část programu proběhla na terase galerie ART RUBIKON, kde nám sluníčko dobilo energii a chuť vyzkoušet si nové poznatky v našich životech.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru.

Foto ze semináře zde .

Pokud jsme Vás naladili a rádi byste s námi strávili pozitivní chvilky, zveme Vás na další seminář Jitky Ševčíkové, konaný 22.10.2020. 
V hlavní roli téma Konflikt management - aneb konflikt nemusí být nutně boj. 

Těšíme se na Vás!


6.9 2020
Fo fo jé? No pfefe FIMÓ!!!
Rádi se s Vámi dělíme o zážitky. Tentokrát z dílničky s úžasnou FIMO hmotou.

V sobotu 27.8.2020 jsme se s dětmi  naučili válet válečky, kombinovat barvy a krájet hmotu. Tou jsme ozdobili skleničky, svícínky, lžičky a děti vyrobily šperky pro maminky.

Každé dílo je originál a dětem se vše moc povedlo. Posuďte sami zde :-)

Pokud Vás výtvory dětí motivovaly, budeme se na Vás těšit na další FIMO dílničce v listopadu. 
6.9 2020
Teen jóga - otevření lekcí
Od 7. září 2020 každé pondělí v 16:15 - 17:15 hodin otevíráme opět lekce TEEN JÓGY
Délka trvání: 60 min
Tento kurz je určen slečnám ve věku 11-14 let.
Podložky poskytneme. Oblečení zvolte pohodlné, popřípadě je možnost převléknout se na místě.
Těšíme se !

2.9 2020
Hravá jóga pro děti - opět začínáme
Od pondělí 7. září 2020 začínáme hravou jógu pro děti s Martou Haderkovou. Začínáme v 15:15 hodin, konec lekce v 16:15 hodin.
Délka trvání: 60 min
Tento kurz je určen výhradně dětem ve věku 5-10 let. 
Podložky poskytneme. Oblečení pro děti zvolte pohodlné, popřípadě se mohou převléknout na místě.
Smích, pohyb, relaxace, zábava, hravost, fantazie, emoce, respekt, radost...to vše je součástí dětské jógy. 
 
2.9 2020
Program nerušíme, ale jsme zodpovědní, buďte i Vy!
Vzhledem k současné situaci spojené s šířením koronaviru Vás chceme ubezpečit, že neplánujeme rušení našich představení, kurzů, seminářů a dalších částí programu.

V našich prostorách se nepotkáte ve skupině větší než 50 osob včetně personálu. Pokud opatření nebudou zpřísněna, můžeme se v klidu nadále rozvíjet, sdružovat a bavit, čímž snížíme míru stresu a pomůžeme imunitě.

Šíření koronaviru přesto nebereme na lehkou váhu a chceme být zodpovědní, zvyšujeme hygienická opatření. A o totéž prosíme i Vás. Dodržujte hygienická opatření, buďte zodpovědní a ohleduplní. Pokud máte zaplacenou rezervaci a jste nemocní nebo se necítíte dobře, nebude problém dohodnout se na vrácení peněz. Rovněž prosíme klienty, kteří se nedávno vrátili z rizikových oblastí, aby zbytečně neriskovali a neohrožovali ostatní, i tady platí nabídka vrácení vstupného.

S úsměvem jde všechno lépe, proto buďme opatrní, ale ne vyděšení. Bráno pozitivně, aktuální společenský útlum můžeme využít právě k osobnímu rozvoji a relaxaci..
11.3 2020
Ohlédnutí za slavnostním otevřením 9.12.2019
Zahájení provozu umělecko-edukačního centra Art Rubikon bylo spojeno s vernisáží textilních obrazů významné slovenské umělkyně Lei Fekete. Slavnostního otevření se účastnila olomoucká televize zzip, reportáž můžete zhlédnout na Facebooku nebo tady, v čase 10:40.
9.12 2019
Olomoucká televize zzip zpovídala Petra Ševčíka a Jana Hanuše
Olomoucká televize zzip zpovídala Petra Ševčíka a Jana Hanuše v rámci jejich výstavy u nás v Art galerii. Poslechněte si, co Vám autoři řeknou o své tvorbě! Video můžete zhlédnout přes Facebook a nebo na stránkách zzip (přejděte na čas 13:30).
27.2 2020
Výstava: Petr Ševčík a Jan Hanuš
Milí přátelé a příznivci výtvarného umění a spolku Art Rubikon, dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy plastik Petra Ševčíka a obrazů Jana Hanuše, která se uskuteční v pondělí 24. 2. 2020 v 18 hod. Výstava potrvá do 3. 4. 2020.
5.2 2020
Celodenní semináře - seberozvoj
Po celý rok se můžete registrovat na celodenní semináře pod vedením Jitky Ševčíkové, MBA.  Jitka Ševčíková je vyhledávaná lektorka, mentorka a koučka v oblasti zvládání emocí a stresové odolnosti a věnuje se dalšímu širokému spektru témat seberozvoje. Pro Art Rubikon si připravila témata jako je spánková psychohygiena, pozitivní inteligence, syndrom vyhoření, kritické myšlení, time management a další. Najděte si oblast která Vás zajímá a registrujte se už dnes.
10.1 2020
Výstava: Petr Válek
Milí příznivci výtvarného umění a spolku Art Rubikon,
vernisáž obrazů Petra Válka je již za námi. I přesto se však přijďte podívat na vystavená díla. Výstava potrvá do 22.2.2020.
Máme otevřeno od 8 do 18h.
9.1 2020
Art Kafé
V úterý 10.12.2019 v 8:00 zahájila svůj provoz, v rámci umělecko-edukačního centra Art Rubikon také naše kavárna Art Kafé. Přijďte posedět s přáteli nebo rodinou, posnídat s obchodním partnerem, nebo jen zahnat chuť na sladké. Děti jistě ocení výtečný dortík nebo horkou čokoládu a dospělým se zavděčíme šálkem výtečné výběrové kávy či sklenkou kvalitního vína.
9.12 2019

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč