ART RUBIKON z.s. sdružuje členy se zájmem o umění, řemeslné a technologické obory, pořádá neformální edukační programy pro různé cílové skupiny, včetně dětí a seniorů.

O Art Rubikon

ART RUBIKON z.s. byl založen 1. března 2017. Sdružuje členy se zájmem o umění, řemeslné a technologické obory, pořádá neformální edukační programy pro různé cílové skupiny, včetně dětí a seniorů. První workshopy a dílny v minulosti proběhly v prostorách Galerie Bohéma na Dolním náměstí v Olomouci.

Umělecko-edukační centrum Art Rubikon nyní sídlí na Dobnerově ulici v Olomouci a bylo spolufinancováno Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Naši činnost podporují statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

V objektu se nacházejí 3 učební zóny. Největší z nich je přednáškový sál pro 32 osob s výstavní plochou Art Galerie. Druhou zónou je učebna Art 12 pro skupiny do 12 osob, vybavená výpočetní technikou. Třetí zónou je učebna Art 6, sloužící pro individuální výuku do 6 osob. Součástí centra je také keramická dílna Art Keramik a designová kavárna Art Kafé.

O působnosti zapsaného spolku

ART RUBIKON z.s. vznikl za účelem prezentace současného výtvarného umění a vytvoření výchovně vzdělávacích programů pro různé cílové skupiny, včetně dětí a seniorů. Spolek provozuje a zabývá  se několika hlavními činnostmi. Mezi ty patří mimoškolní výchova a vzdělávání různých cílových skupin, tedy pořádání kurzů, školení, přednášek, workshopů a autorských setkání. Jeho další činností je také prezentace současného českého i zahraničního umění, pořádání autorských výstav a v neposlední řadě poskytování poradenství v oblasti výtvarného umění. V centru se pravidelně konají zajímavé akce s kulturní náplní.

ADRESA

 • ART RUBIKON z.s.
 • Dobnerova 1375/24a
 • 779 00 Olomouc - Nová Ulice

DOPRAVNÍ SPOJENÍ

 • ART RUBIKON z.s. se nachází v městské části Nová Ulice. Sídlíme 150 m od autobusové zastávky Foerstrova,pošta (linky 12, 19, 21, 26, případně 61) a 300 m od autobusové zastávky Jílová (mimo jiné linka 16).
 • Z Hlavního nádraží obsluhují zastávku Foerstrova,pošta přímé autobusy č. 12 (směr Řepčín,železárny), 19 (směr Tabulový vrch), 21 (směr Aquapark) a 26 (směr Topolany). Ze zastávky Autobusové nádraží podchod je dostupná bez přestupu autobusem číslo 19 (směr Tabulový vrch). Po výstupu z autobusu přejděte podchodem přímo u zastávky k zastávce na protější straně - neplatí pro linku 21. Po východu z podchodu pokračujte rovno a doprava kolem obchodu Albert přes veřejné parkoviště. Budovu Art Rubikon uvidíte na jeho konci, při výjezdu z parkoviště.
 • Z centra Olomouce ze zastávek Tržnice a Náměstí Hrdinů autobusem č. 16 (směr Tabulový vrch, směr Centrum Haná) na zastávku Jílová. Po výstupu z autobusu pokračujte ve směru jízdy autobusu ke křižovatce, přejděte silnici doleva a pokračujte rovno dolů. Za obchodem Billa u zdravotního střediska uvidíte po pravici na konci parkoviště budovu Art Rubikon.
 • Pro řidiče je na veřejném parkovišti z boku budovy vyhrazeno 5 parkovacích míst.

KONTAKT

SPOLEK

 • ART RUBIKON z.s.
 • Dobnerova 1375/24a, Nová Ulice, 779 00 Olomouc
 • IČ: 05798094
 • zapsán L 15705/KSOS Krajský soud v Ostravě

Spolufinancováno ze zdrojů EU a MMR ČR

 • RUBIKON - REKONSTRUKCE PROSTOR PRO ZÁJMOVÉ A NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ byl spolufinancován Evropskou unií.

Fotogalerie

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč