← Zpět na program
Kroužky pro děti, Umělecká
Dramatický kroužek (pro děti ve věku 10 - 15 let)
↑ 21.10 17:00 ↓ 27.1 2022 17:00
„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ (Antoine de Saint-Exupéry, Malý princ, 2015). 

Nechme v sobě zahrát barvy a vynesme napovrch to spící štěstí v nás, které jen čeká, až ho vezmeme na společnou cestu životem. Za doprovodu dramatických technik a metod se zaměříme nejen na tříbení schopnosti vnímat svět kolem nás ale i svět, který v nás tiše dřímá. S pomocí (sebe)reflexe každé hodiny, při práci s detailem, přijímání nových sociálních rolí v neobvyklých situacích, přenesení se do pohádkového světa ale také při práci s každodenním prostředím se budeme snažit osmělit sebe samé, probudit kreativní část našeho já ale také učit se relaxovat a pracovat s vlastními myšlenkami. Kurz je určen pro děti, které by se rády rozvíjely v oblasti komunikace s druhými lidmi, improvizace a zvládání nových rolí, které si denně osvojují ale také pro ty, kterým je divadlo blízké, a ještě neměly možnost proniknout do krás dramatu anebo by si chtěly již své nabyté zkušenosti vyzkoušet v praxi a zdokonalit se.

V rámci kurzu budou využívány metody v okruzích jako např.: oživlá rekvizita, improvizace, práce s vlastním tělem, hudba a já, práce s pohádkou, barvy, cizí řeč či lidská psychika.

Povinností účasti na kroužku není ovládání cizího jazyka, hudební talent, výtvarné dovednosti ani předešlá zkušenost s dramatickou výchovou, jediné, co je potřeba, je chuť strávit společný čas, zbytek se už v hodinách naučíme.

Kurz bude probíhat každý čtvrtek od 21. 10. 2021 v čase 17 - 18:30 h.
Cena: 1200 Kč/12 lekcí.

V případě volné kapacity lze do kurzu nastoupit v průběhu pololetí. 
volná místa 9/10
1 200 Kč

Fotogalerie

Elio Lang

lektor dramatického kroužku pro děti
Absolvent Střední pedagogické školy v Prachaticích a nynější student Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a dále také student psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během svého studia absolvoval nespočet pedagogických praxí v mateřských a základních školách, ale také ve školách speciálních nebo alternativních. V rámci svého studijního oboru využil i nabídky praxí v rakouských mateřských školách a německých základních, čímž měl možnost nahlédnout a seznámit se se širokým spektrem metod a vzdělávacích přístupů mnoha pedagogů a pedagogických pracovníků.

Ve volném čase ale i pod záštitou své školy absolvoval úspěšně několik soutěží v recitaci, podílel se na pořádání ročníků Dnů poezie, které se konají po celé České republice. Angažoval se v soutěžích a projektech pořádaných nejen německými instituty v oblasti dramatu, hudby a poezie.

"Věřím, a to nejen ze svých zkušeností z dramatické a osobností výchovy ale také z divadelních projektů, kterých jsem se účastnil, že se v každém z nás skrývá potenciál, který bychom měli objevit. Někdy je ale zapotřebí dostat možnost, popostrčení k nasměrování na cestu, kterou se máme dát, abychom se našli."

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč