← Zpět na program
Semafor v Rubikonu aneb Pohádka o splašené koloběžce (druhá skupina)
22.2 15:30
Instruktoři CENTRA SEMAFOR instalují předem mobilní dopravní hřiště. Vlastní výuka začíná motivační pohádkou. Děti mají barevné vestičky, ve kterých plní role auta, semaforu, kola, dopravní značky, hasiče, chodce, apod. Děti po kobercích znázorňujících silnice a křižovatky nejezdí, ale pouze chodí, což jim dovolí plně se soustředit na dodržování instrukcí a pravidel. Rodiče mohou pasivně přihlížet nebo využít přilehlé kavárny Art Kafé, do výuky nezasahují.

Tento způsob dopravní výchovy se, vedle dopravní výchovy v rodině, ukazuje být velmi efektivní formou výuky. Děti se aktivně zapojují a samy se hlásí o role účastníků silničního provozu. Více o mobilním dopravním hřišti se dozvíte tady.

Výuka proběhne dvakrát po sobě:
1. skupina 14:00-15:30 (14:40-14:50 přestávka)
2. skupina 15:30-17:00 (16:10-16:20 přestávka)

Účast v jedné skupině: nejvíce 20 dětí.
Registrace je stále možná!

Fotogalerie

CENTRUM SEMAFOR

centrum dopravní výchovy
CENTRUM SEMAFOR se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i širokou veřejnost z Olomouce a okolí. Svou programovou orientací odpovídá dnešním potřebám dopravní výchovy při přípravě dětí na pohyb v provozu na pozemních komunikacích v rolích cyklisty a chodce. Od roku 2008 CENTRUM SEMAFOR provozuje zrekonstruované dětské dopravní hřiště, kde během školního roku probíhá dopravní výchova pro základní a mateřské školy, přičemž kapacita hřiště dnes už zdaleka nestačí poptávce škol. Výuka probíhá v rovině teoretické a především praktické, kdy se děti a žáci učí základním pravidlům provozu na pozemních komunikacích a získávají správné dopravní návyky. Od roku 2009 centrum organizuje příměstské tábory pro děti (8-15 let) zaměřené na dopravní výchovu.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč