← Zpět na program
Seminář, Seberozvoj
Pozitivní inteligence a pozitivní postoj: Štěstí si musíš odmakat
6.2 09:00
Uvědomíte si rozdíl mezi pozitivním postojem k životu a „lakováním na růžovo“, zjistíte, jaký je váš životní postoj a jak s ním můžete pracovat. Ukážeme si metody k vědomé změně postoje. Řekneme si, proč většina předsevzetí končí neúspěchem, kde se v naší mysli berou pochybnosti a jak posílit svou schopnost ovlivňovat svoje pocity. Zaměření na trénink vůle, trpělivosti, (sebe)přijetí.
Co absolvováním semináře získáte? Naučíte se rozlišovat své „sabotéry mysli“, pracovat s nimi, umět umlčet svého soudce a navyšovat svou pozitivní inteligenci. Bdělost a odvaha jako každodenní pomocníci na cestě k vyrovnanosti a harmonii.

Obsah semináře:
 • Pozitivní inteligence – co to je, jak se to pozná a kde se to měří.
 • Existuje recept na štěstí? Samostatnost, sebeúcta a sebedůvěra – jak to získat.
 • Kde vzít klid a nadhled, co to je sebepoznání a sebepřijetí bez sebepohlcení.
 • Stres jako možný zdroj energie – jeho využití k akceschopnosti a motivaci.
 • Prevence stresu a pocitu beznaděje, že se „nedá nic dělat“.
 • Spokojenost plynoucí z motivace: motivační a demotivační faktory.
 • Co dělat, když práce přestává šlechtit.
 • Posilování vůle, důvěryhodnost a věrohodnost (pro sebe i pro druhé) – praktická cvičení.
 • Mentalita spokojenosti – jaké jsou její faktory, naše (ne)naplněné touhy a co s tím.
 • Praktická cvičení na tělo, emoce a mysl v rovnováze.
 • Robinsonova metoda změny myšlení.

Harmonogram:
9:00 zahájení semináře
Dopoledne proběhnou 3 bloky po 50ti minutách.
12:00 - 13:00 pauza
Odpoledne proběhnout 3 bloky po 50ti minutách.
16:00 ukončení semináře
Možnost individuálních konzultací.

Na seminář si vezměte s sebou karimatku, malý polštářek, lehkou deku na přikrytí, pohodlné neformální oblečení, masku nebo šátek na oči a boty bez podpatku.

V ceně semináře je zahrnut dopolední coffee break, oběd a odpolední coffee break.

Jitka Ševčíková, MBA

lektorka, mentorka, kouč
Jitka Ševčíková (1969) vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. Patří mezi vyhledávané lektory, mentory a kouče v oblasti zvládání emocí a stresové odolnosti.
Od roku 2010 lektoruje dovednosti v oblasti emoční a pozitivní inteligence, prevence stresu a vyhoření, zdravého spánku, zlepšování rétoriky a komunikačních dovedností, konflikt managementu, work life balance a práci v hladině alfa (optimální mozkové frekvenci).

V ČR koordinuje a lektoruje vzdělávací projekt Brillant Brain s MUDr. Michaelou Karsten, trojnásobnou světovou paměťovou rekordmankou. Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, přednáší na vysokých školách (Karlova univerzita, VUT Brno, Masarykova univerzita), na kongresech a konferencích, publikuje v life magazínech, odborných médiích i na webu Psychologie. Pořádá semináře v České republice, v Indonésii, na Srí Lance, Filipínách, Mauriciu, a na Azorách.

Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem (Albatros, C- Press 2015). V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. Byla nominována na Ženu roku a Lektorku roku. V roce 2019 s kolegy založila Family Business Academy (FBA) pro koncepční vzdělávání rodinných firem.

Mezi její prestižní klienty patří firmy: ŠKO-Energo, Güehring, Enteria, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Smurfit Kappa, JUST Nahrin, Česká spořitelna, Tatrabanka, Arcelor Mittal, Bayer, Seznam.cz, KIKA, Dixons Carphone, GE Money, Hewlett-Packard, Ogilvy, Johnson & Johnson, Plzeňský Prazdroj, Dopravoprojekt, Strabag, Eurovia, Cetelem, VUT Brno, AXA, Unicredit Leasing, Festool, Policie ČR, Ministerstvo zahraničných vecí SK a další.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč