← Zpět na program
Beseda, Květiny, Cestování, Hedvábí
O francouzském gurmánství a zimních svátcích bohaté vegetace na Azurovém pobřeží
↑ 27.2 2024 18:00 ↓ 20:00
Výtvarnice Daniela Foltýnová, žijící víc jak čtvrt století na Azurovém pobřeží, se podělí o svou Mimózovou cestu a návštěvy zimních oslav přírody a tradicí francouzského jihu. 

Od svátku Mimózy v Tanneronu, cestou přes Grasse, město parfémů, se dostaneme až k světově jedinečné slavnosti citrusů v Mentonu. 

Při povídání o autorčiných setkáních s tradicemi, poezií a přírodními kouzly tohoto slunného regionu budete moci ochutnat něco z překvapivých netradičních pochutin, přivonět k čerstvé mimóze, parfémům a dalším výrobkům. 

Součástí večera bude projekce krátkého videa z Danielina ateliéru a možnost si vybrat originální ručně malovaný vějíř štěstí nebo autorský grafický list, zhotovený technikou slepotisku.

Vstupné 300 Kč,-
volná místa
300 Kč

Mgr. Daniela Foltýnová

výtvarnice - malba, grafika, fotografie, koláž i art textil
Mgr. Daniela Foltýnová se po studiu na Masarykově univerzitě v Brně odstěhovala v roce 1989 do Paříže, kde se začala specializovat na grafickou tvorbu a jejím profesorem se stal známý francouzský grafik Henri Viot. V roce 1995 se odstěhovala na jih Francie a vrátila se k textiliím, pedagogické práci a začala se věnovat realizacím česko-francouzských kulturních a uměleckých projektů. Vedle tvůrčí práce ve svém ateliéru, kdy se věnuje malbě, grafice, fotografii, koláži i art textilu, pracuje také s handicapovanými dětmi, seniory a zajímá se o arteterapii.

V České republice díky asociaci Atelier Le Jardin de Soie představila několik francouzských umělců jako šansoniérku Peggy Polito, fotografa Jacquese Renoira či choreografa a tanečníka Chaunera Gallana. Pro 70. ročník Filmového festivalu v Cannes navrhla a vytvořila 70 m dlouhé malované hedvábí jako poctu všem realizátorům a tvůrcům filmové poroty od roku 1946. Tento symbolický hedvábný koberec byl poprvé představen na slavném červeném koberci a schodišti Filmového paláce v Cannes díky společnému uměleckému happeningu s Chaunerem Gallanem.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč