← Zpět na program
Koncert
Milan Kašuba - Když struny života zní
↑ 3.9 2021 18:00 ↓ 20:00
„Milan Kašuba - Když struny života zní“ - koncertní vystoupení jazzového kytaristy, skladatele a hudebního pedagoga Milana Kašuby ku příležitosti vydání knihy k jeho loňskému jubileu.
Opět se tak můžete těšit na večer s dobrou hudbou, vzpomínkami a zábavnými historkami.

Úvodní slovo: Miroslav Klepáček, nakladatelství SURSUM
Host: Dáša Ubrová

Něco o knize:
Kniha o Milanu Kašubovi, jazzmanu, pedagogovi JAMU a ZUŠ v Modřicích, brněnské osobnosti, která v loňském roce oslavila 80. let, vznikla coby pocta této výjimečné muzikantské osobnosti, jejíž život je propojen s historií nejen brněnské, české, ale i světové jazzové a swingové hudby.
Svou pedagogickou činností podporuje ve svých studentech lásku k hudbě, schopnost improvizace, kytarovou hru a hledání souvislostí mezi žánry. Promlouvá ke svým žákům s vlídností, humorem a životním moudrem.
Kniha se skládá z příspěvků jeho pracovních (původní povolání zlatník v brněnském Karatu), muzikantských (Smigmator, Lipa, Markovič, Borovec, Koubková, Kerndl, Bártek, Kořínek, Vondrák, Spilka a další), pedagogických kolegů, přátel a fotografií.
Součástí je i CD s několika autorskými nahrávkami Milana Kašuby, v jeho jedinečném a všeobecně vysoce uznávaném interpretačním provedení.
Je určena nejen pro skalní fanoušky jeho muzikantství, ale i pro mladou generaci, které může poskytnout širší pohled na historii hudby v Brně a jeho jazzovou a divadelní scénu, a také nabídnout jiný úhel pohledu na životní postoje.
Hlavní význam knihy je však spatřován v možnosti projevit touto cestou poděkování za jeho muzikantství, přístup k mladým lidem, bezmeznou chuť učit a šířit laskavost i humor s neskutečnou energií.
Nad vydáním knihy převzala záštitu primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Kniha vznikla za podpory Jihomoravského kraje.

Fotogalerie

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč