← Zpět na program
Přednáška, Umělecká
Investice do umění - Mysteria umění a sbírky uměleckých děl (umělecké sbírky opět v „pohybu“)
↑ 21.10 2021 18:00 ↓ 20:00
Umění jako poziční aktivum se plně rozšiřuje v období renesance, jeho jedinečnost a nepřehlédnutelnost se tak stává symbolem bohatství a moci nejenom vládců a církve. V 17. století plní umění funkci i obecně akceptovatelného platebního prostředku, nad rámec tezaurace individuálního bohatství, a představuje mezinárodně uznávanou investici. Orientace v hodnotových kategoriích uměleckých děl, zvláště pak obrazů, je i přes tehdejší náboženské odlišnosti vlastně sjednocujícím prvkem Evropy.
Kam jsme došli ve vnímání hodnoty umění dnes, jaká jsou mysteria trhu umění a jak se tvoří hodnota děl? Proč dnes prodávají muzea díla ze svých sbírek a kdo je arbitrem hodnoty? Nejenom sběratelé umění, ale investiční fondy využívají díla starých mistrů, moderny a současné umění jako alternativní investici.
volná místa 40/40
350 Kč

Fotogalerie

Vladimír Rösel

přednášející
Vladimír Rösel je profesně investičním bankéřem, který začal svoji karieru v investiční bance Bankers Trust v Londýně v roce 1991. Ve světě umění se pohybuje už od roku 1981, kdy během studií ekonomie a financí pracoval jako externí lektor ve sbírkách Národní galerie. V letech 2011 až 2013 pak byl generálním ředitelem Národní galerie. V současné době se zabývá správou investic včetně alternativních aktiv, jako jsou umělecké sbírky a monetizací uměleckých děl. Dále působí v pozici nezávislého lektora, kdy dává přednášky a komentované prohlídky muzejních expozic a obrazáren, především starého umění.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč