← Zpět na program
Art dílna, Rukodělná
Art dílna: MACRAMÉ
↑ 12.9 2020 09:00 ↓ 17:00
Macramé je umění nebo koníček, při kterém se ze šňůry splétají uzly. Můžete tak vytvořit užitečný nebo ozdobný předmět. Macramé bylo velmi populární v 70. letech a dnes se znovu dostává do módy především v podobě šperků a doplňků. Když zvládnete základní uzly a přidáte korálky a další ozdoby, zakrátko si budete moci technikou macramé vyrobit své vlastní dekorace.

Macramé neboli česky drhání je řemeslo či dokonce umění, které spočívá v ručním vázání různorodých geometrických vzorů z přírodních látek bez využití háčků nebo jehel.
Ačkoli většina textů říká, že macramé začalo s arabskými tkalci ve 13. století, umění uzlů se pravděpodobně datuje daleko v Číně v období 500 př.nl. Stejně jako Arabové, Číňané používali dekorativní uzlíky na slavnostní kostýmy, hedvábné obrazy, lucerny a dekorativní závěsy na zeď.
Macramé nyní dosáhlo mnohem komplexnějších úrovní, než by si někdo v minulosti dokázal představit. Interiérový design, především moderní skandinávský styl bydlení a hygge se stal novou cílovou oblastí tohoto jedinečného umění.

V našem kurzu pod vedením velmi sympatické lektorky Lucie Králíkové se naučíte a následně zevrubně procvičíte různé druhy uzlíků, abyste i po kurzu byli schopni sami dál ručně vázat. V průběhu dne si vyrobíme macramé kabelku a malé závěsné macramé na stěnu. 

Cenu kurzu zahrnuje bavlněnou šňůru, ucha na výrobu kabelky a dřevěnou tyč pro pletení závěsného macramé.

Fotogalerie

Lucie Králíková

lektor
V současné době studuje na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Marka Meduny a Petra Duba obor malířství IV. Ve své tvorbě se věnuje kombinaci klasické malby a dalších technik jako je například práce s tištěnými textiliemi. Tematicky se soustředí na zkoumání rozhraní mezi deníkovými kresebnými záznamy, vlastními vzpomínkami a působení na tělo. Důležitost pro ni hraje propojování s jinými obory a neustálé čerpání z jiných zdrojů, cestování a hédonistických momentů života.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč