← Zpět na program
Přednáška, Cestování
Severní Amerikou v obytném vanu/cestovatelská přednáška Jindry a Daniela Dubských/ cyklus "Za zkušenou a za zážitky do světa"
↑ 29.4 2024 18:00 ↓ 20:00
Pojďte poznat Severní Ameriku ve všech ročních obdobích prostřednictvím vyprávění a fotografií cestovatelů Jindry a Daniela, kteří tam strávili rok a půl svého života a díky malému vanu prozkoumali čtyři území Kanady, Aljašku a přírodní krásy západní části USA. 

Dozvíte se, jak vznikla jejich láska k cestování a žití na čtyřech kolech, která je už nepustila. A třeba i to, jak fungují národní parky Kanady a USA, jaké je setkat se tváří tvář medvědovi či jak se pozná pravý Indián.

"Jmenujeme se Jindra a Daniel, jsme manželé ze severu Čech, parťáci, spřízněné duše, cestovatelé, dobrodruzi, milovníci přírody. Od začátku nás spojuje stejná vášeň, poznávat svět na vlastní pěst. Seznámili jsme se v Černé Hoře a od té doby společně procestovali a navštívili 58 zemí a další nás stále čekají a některé nás volají znovu zpět.
Itálii jsme projeli na kolech, díky working holiday vízům jsme odletěli za prací a cestování do Kanady. Pořídili jsme si tam obytný van, v kterém jsme po většinu času bydleli a který nám umožnil poznávat krásy nejen kanadské přírody, ale i Aljašky a národních parků západních států USA. Střední a Jižní Ameriku jsme si užili místní dopravou. Jelikož nám Severní Amerika ukázala, jak krásné je cestovat v autě, které je zároveň vaším domovem, po návratu po více jak dvou letech na evropský kontinent jsme si pořídili dodávku VW T4 a předělali ji podle svých představ. Tři roky jsme od jara do podzimu brázdili různé kouty Evropy, pak nás na chvíli zastavil covid a loni jsme se vydali na naši zatím nejdelší cestu touto dodávkou dál na východ do Turecka, Iráckého Kurdistánu, Íránu a zemí Jižního Kavkazu."

volná místa
180 Kč

Fotogalerie

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč