← Zpět na program
Richard Pachman - Ztracen v Egyptě
↑ 26.10 2021 18:00 ↓ 20:00
Richard Pachman:  Ztracen v Egyptě
 
Představte si, že se člověk z 21. století probudí na dvoře posledního egyptského faraona Nachthareheba těsně před koncem jeho panování a rozpráví s ním o porovnání jeho i naší doby! Spisovatel Filip hledá v Egyptě informace do své knihy o závěru staroegyptské doby v konfrontaci se současností. Získá odpovědi na to, jak vzniklo lidstvo a jaké rysy doprovázejí závěr každé historické epochy? Dostane se při svém pátrání až na dvůr posledního egyptského faraona? A může se na několik měsíců ztratit v Egyptě a být bez kontaktu se svou rodinou, která po něm usilovně pátrá?
 
„Společně s mou osmou knihou Ztracen v Egyptě vychází i mé nové, již 36. CD s relaxační, ambientní a chill-outovou hudbou Světlo naděje, které obsahuje skladby tematicky propojené s dějem knihy. Koncipoval jsem album tak, aby ho mohl čtenář poslouchat u čtení této knihy. Jedná se tedy o jakýsi soundtrack ke knize, na kterém uslyšíte 18 skladeb. Většina z nich je orchestrálních, uslyšíte na něm hlas můj i Dity Hořínkové, se kterou spolupracuji již 20 let. I k románům Útes a Notre Dame jsem připravil alba, a tak jsem ani tentokrát nechtěl ochudit mé čtenáře o možnost doplnit čtení poslechem hudby. Vydání alba je atypické, spojil jsem ho i s mým výtvarným vyjádřením. Nevyjde totiž jako CD s klasickým obalem. Toto album vychází pouze v digitální podobě ke stažení na www.supraphonline.cz, jako fyzický nosič je pouze jako součást limitovaného vydání knihy Ztracen v Egyptě a dále v limitované dárkové edici 100 kusů, kdy každý jeden obal alba bude originální mnou malovaný obraz na plátně o velikosti cca 20 × 20 cm. Takže každý, kdo si komplet pořídí, bude moci poslouchat, číst a dívat se na to, jak jsem pojal motiv světla naděje na obraze. Každý z nich je jiný, ale každý má společný motiv světla uprostřed obrazu,“ vysvětluje Richard Pachman. „Projekt Světlo naděje a řadu skladeb jsem vymyslel během mých téměř každodenních procházek po lese během první korona-vlny. Domnívám se, že hudbu pro potěšení duše, uklidňující melodie a několik textů s duchovní tematikou lidé dnes potřebují daleko více, než dřív. Věřím, že se dá nalézt světlo naděje v každém z nás, i když je venku a kolem nás pošmourno,“ dodává Richard Pachman. 
 
„Kniha Ztracen v Egyptě, to jsou pro mne téměř dva roky práce, kdy jsem se na stránkách zamýšlel nad tím, které současné rysy naší doby jsou totožné nebo blízké těm, které doprovázely závěr staroegyptské doby. Jednou z myšlenek knihy je, že před koncem každé epochy nastává chvíle, kdy má člověk možnost zvrátit tok dění. Je otázkou, jestli nejsme právě nyní v tomto bodě. Zabývám se vztahem člověka k přírodě a absencí duchovna v naších životech. Knihu Ztracen v Egyptě buďto můžete brát jako napínavé čtení o dobrodružném spisovateli, jako cestu na dvůr Nachthareheba, posledního egyptského faraona, který se narodil na staroegyptském území, nebo jako knihu, která vás může přimět k zamyšlení nad tím, jakou dobu prožíváme a co můžeme udělat proto, abychom našim dětem a vnoučatům zanechali svět alespoň z části takový, jak ho máme rádi. Motem knížky je: Světlo bylo odjakživa spojením člověka s Bohem!“
 
Richard Pachman - album Světlo naděje je v prodeji na: 
 

Fotogalerie

Richard Pachman

autor, skladatel, malíř
Narodil se v Olomouci Olomouci, po ukončení VŠE studoval kompozici a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 1993 vydal 36 alb, napsal 8 knih a své olejomalby vystavoval na 107 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Autor hudby relaxační, duchovní, muzikálové a soudobé vážné. Dlouhodobě spolupracuje např. s Ditou Hořínkovou (soprán), Martinou Kociánovou (mezzosoprán), Kamilou Moučkovou (recitace), Jaroslavem Svěceným (houslový virtuos) či Francoisem Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). V roce 2006 obdržel Cenu Nadace 97 z rukou Václava a Dagmar Havlových na Mezinárodním festivalu Zlatá Praha 2006 za oratorium Mistr Jan Hus. Je laureátem Ceny Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění - soudobé vážné hudby za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014. 
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč