← Zpět na program
Relaxace, Senioři
Pohodové dopoledne pro seniory/cyklus "Vitalita a zdraví v pohybu"
↑ 12.10 2023 09:00 ↓ 11:00
Cyklus tří seminářů pro seniory o dobrém fungování a posilování pohybového aparátu z pohledu fyzioterapie a jógy i s nácviky.

Seminář 1 Chodidlo a naše nohy, jako základ pohybového aparátu/ čtvrtek 12.10. 2023 9.00 - 11.00
V rámci jednotlivých seminářů budeme postupovat od chodidel až po krční páteř. Budeme se věnovat teoretické i praktické části fyzického těla. 

Můžete se účastnit celého cyklu nebo jednotlivých seminářů. Obecně se v každé sérii dotkneme základu vitality a zdraví bez rozdílu věku (pohyb, stravování, psychika). 

V první sérii se zaměříme na chodidlo a naše nohy jako základ pohybového aparátu. V teorii i praxi si vysvětlíme a vyzkoušíme základy pro lepší pochopení, že naše tělo je komplexní a "jedno bez druhého nejde" a zároveň je velmi inteligentní, pokud nějaká "součástka" přestane fungovat, tak si najde náhradní mechanismus. Nevýhoda je ta, že v případě přemíry náhradních mechanismů tělo nadměrně chátrá. Někdy stačí pár drobných změn proti naší vůli s trpělivostí a pílí.
 
VĚNUJTE ZDRAVOU ENERGII SVÉMU TĚLU A VAŠE TĚLO SE VÁM ODVDĚČÍ. Budeme se na vás těšit, manželé Michal - lektor jógy a masér a  Jarmila - fyzioterapeutka a lektorka jógy.  

Cena jednoho semináře: 150 Kč

Fotogalerie

Amaresh Michal Hamala

lektor
Jsem stavební inženýr, instruktor jógy, masér, sportovec se zájmem o zdravý životní styl v propojení s přírodou. Od malička se věnuji sportu a největší část svého života jsem se věnoval fotbalu a fitness. Při studiu VŠ přibyla turistika, MTB, squash a badminton, hokej, plavání, horolezení, sjezdové a běžkové lyžování. Díky mým úrazům jsem měl možnost blíže poznat své vlastní fyzické tělo, které s pomocí fyzioterapie jsem začal posilovat a objevovat novým způsobem. V roce 2016 jsem začal pravidelně navštěvovat lekce jógy. A v józe jsem objevil nekonečné kouzlo poznání těla, duše a celého života. V roce 2021 jsem měl první příležitost lektorovat lekci jógy pro dospělé. V roce 2022 jsem se společně s manželkou účastnil lekce jógy v mateřské škole a ta mě nadchla tak, že jsem se napojil na českou asociaci dětské jógy, absolvoval vzdělávací kurzy pro jógu s dětmi a v roce 2023 začal pravidelně lektorovat jógu s dětmi. 15.1.2023 jsem se stal oficiálním lektorem jógy s mezinárodní certifikací a akreditací MŠMT v Kabir Yoga Olomouc. Od září 2023 jsem zahájil pravidelné lekce jógy pro rodiče s dětmi v Art Rubikon Olomouc (3 - 7 roků), V RC Lodička Prostějov (2 - 4 roky) a v SVČ Orion Němčice n. H. (6 - 11 roků). Více informací se můžete dozvědět na www.centrumrovnovazka.cz 

Mgr. Jarmila Hamalová

lektorka
Jsem fyzioterapeutka, masérka a lektorka jógy pro děti i dospělé s akreditací MŠMT. Studium fyzioterapie a principy jógy mi poskytly širší pohled na fungování lidského těla. Fyzioterapie i jóga nabízí přirozený způsob, jak utvářet zdravé vzorce pohybu a správného držení našeho těla.

 • 2011 - 2014 Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, studijní obor: fyzioterapie, bakalářské studium
 • 2016 - 2017 Slovenská zdravotnická univerzita v Bratislavě, studijní obor: fyzioterapie, magisterské studium

Absolvované kurzy a certifikáty
    Diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového systému - měkké a mobilizační techniky (2020)
 • Workshop Dětská jóga - inspirace pro jógové hry s předškolními dětmi (2019)
 • Terapeutický koncept BPP - Bazální podprogramy (2018)
 • Technika jógových pozic - zdravý pohyb (2018)
 • Barefoot, fakta a mýty (2018)
 • Workshop „Poznej své pánevní dno“, Mgr. Marina Nakládalová (Olomouc 2018)
 • Akreditovaný kurz Instruktor jógy - trenér II. třídy se specializací Jógová terapie (2017)
 • Odborný kurz Nordic Walking pro fyzioterapeuty (2017)
 • Spirální stabilizace páteře, kurz 1 A, B, (2016)
 • Propriofoot Concept (2016)
 • Baňkování, Gua Sha, EduSpa College (2015)
 • Terapeutické využití TEMTEX TAPU (2015)
 • Intenzivní kurz Feldenkraisovy metody (2014)
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč