← Zpět na program
Přednáška, Cestování, Květiny, Hedvábí
O francouzském gurmánství a zimních svátcích bohaté vegetace na Azurovém pobřeží - PRO NEMOC ZRUŠENO
↑ 1.3 2023 18:00 ↓ 20:00
Výtvarnice Daniela Foltýnová, žijící víc jak čtvrt století na Azurovém pobřeží, se podělí o svou Mimózovou cestu a návštěvy zimních oslav přírody a tradicí francouzského jihu. Od svátku Mimózy v Tanneronu, cestou přes Grasse, město parfémů, se dostaneme až k světově jedinečné slavnosti citrusů v Mentonu. 
Při povídání o autorčiných setkáních s tradicemi, poezií a přírodními kouzly tohoto slunného regionu budete moci ochutnat něco z překvapivých netradičních pochutin, přivonět k čerstvé mimóze, parfémům a dalším výrobkům. Součástí večera bude projekce krátkého videa z Danielina ateliéru a možnost si vybrat originální ručně malovaný vějíř štěstí nebo autorský grafický list, zhotovený technikou slepotisku.
Vstupné 320 Kč,-

Fotogalerie

Daniela Foltýnová

výtvarnice, malířka
Daniela Foltýnová, narozená 1964 ve Zlíně, vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně v oboru český jazyk a výtvarná výchova. V roce 1988 spolupracovala s módní agenturou A PRIMA VISTA a odchází do Prahy. Rok na to, tři měsíce před sametovou revolucí, odjíždí do Paříže, kde získává první kontakty s francouzskými umělci v exilu, jmenovitě Milošem Cvachem, Jiřím Kolářem, Petrou K. Hammid. Tam se zajímá především o textilní design, postupně je však ovlivněna studiem grafiky na Ecole Superieure Arts Appliqués Duperré v Paříži pod vedením Michela Viota. Roku 1994 absolvovala krátkou uměleckou stáž v Centru Franse Masereela ve městě Kasterlee v Belgii. Dále v letech 1998-99 absolvovala studia Arteterapie na l ´Université René Descartes v Paříži.
V roce 1995 se Daniela Foltýnová stěhuje z Paříže do jihofrancouzského Antibes, kde žije dodnes a kde má svůj ateliér. 
 
Výstavy a umělecké realizace organizuje především ve Francii a České republice, např. česko-francouzské kulturní a umělecké projekty asociace Atelier Le Jardin de Soie. Spolupracuje s česko-francouzským klubem ve Zlíně, státními institucemi – Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, České Centrum Paříž, Mediatheque Saint Tropez a dalšími kulturními asociacemi zejména na jihu Francie v Antibes, Cannes a Sophia Antipolis. Věnuje se též práci s hendikepovanými dětmi a zrakově postiženými. 
 
Její dílo je zastoupeno v soukromých sbírkách po celém světě, vystavuje ve Francii, České republice, Monaku, Itálii, Belgii, Německu, Švýcarsku, USA, Austrálii i jinde. 
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč