← Zpět na program
Nenechte sebou manipulovat - Jitka Ševčíková, MBA - ODLOŽENO
↑ 4.5 2021 09:00 ↓ 16:00
CÍL SEMINÁŘE: Účelem tréninku je rozpoznat manipulativní chování a bránit se mu, pochopit nutkání manipulátora a předcházet jeho útokům.
ZISK: Naučíte se být jistější ve vypjatých rozhovorech, nepodléhat útokům a nenechat se zatlačit do kouta. Pochopíte neverbální složku komunikace manipulátora a budete ji umět rozeznat. Dozvíte se, jak se jí bránit a nebýt sami manipulátory.
OBSAH:
 Pojem manipulace, osoba manipulátora, účinky manipulace.
 Složky manipulace (chování, vnímání, tělo, slova, pohled, prostředky).
 Typy manipulativního chování, možné postoje manipulátora.
 Důvody, proč je manipulace tak účinná – jaké emoce hrají v manipulaci klíčovou roli.
 Jak být pevní a přitom laskaví: obrana vůči manipulaci, posílení suverenity, kontramanipulace.
 Umění slovní sebeobrany a umění říci jasné ANO a jasné NE.
 Cvičení na překonání vlastních manipulativních sklonů.
 Komunikační dovednosti v náročných situacích (umění říkat NE, kritika, triky).

Fotogalerie

Jitka Ševčíková, MBA

lektorka, mentorka, kouč
Jitka Ševčíková (1969) vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. Patří mezi vyhledávané lektory, mentory a kouče v oblasti zvládání emocí a stresové odolnosti.
Od roku 2010 lektoruje dovednosti v oblasti emoční a pozitivní inteligence, prevence stresu a vyhoření, zdravého spánku, zlepšování rétoriky a komunikačních dovedností, konflikt managementu, work life balance a práci v hladině alfa (optimální mozkové frekvenci).

V ČR koordinuje a lektoruje vzdělávací projekt Brillant Brain s MUDr. Michaelou Karsten, trojnásobnou světovou paměťovou rekordmankou. Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, přednáší na vysokých školách (Karlova univerzita, VUT Brno, Masarykova univerzita), na kongresech a konferencích, publikuje v life magazínech, odborných médiích i na webu Psychologie. Pořádá semináře v České republice, v Indonésii, na Srí Lance, Filipínách, Mauriciu, a na Azorách.

Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem (Albatros, C- Press 2015). V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. Byla nominována na Ženu roku a Lektorku roku. V roce 2019 s kolegy založila Family Business Academy (FBA) pro koncepční vzdělávání rodinných firem.

Mezi její prestižní klienty patří firmy: ŠKO-Energo, Güehring, Enteria, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Smurfit Kappa, JUST Nahrin, Česká spořitelna, Tatrabanka, Arcelor Mittal, Bayer, Seznam.cz, KIKA, Dixons Carphone, GE Money, Hewlett-Packard, Ogilvy, Johnson & Johnson, Plzeňský Prazdroj, Dopravoprojekt, Strabag, Eurovia, Cetelem, VUT Brno, AXA, Unicredit Leasing, Festool, Policie ČR, Ministerstvo zahraničných vecí SK a další.
Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč