← Zpět na program
Hudba, Koncert
Koncert ostravsko-olomoucké písničkářky Markéty Sýkorové
↑ 16.4 2024 18:00 ↓ 20:00
Koncert ostravsko-olomoucké folkové písničkářky a básnířky Markéty Sýkorové s vystoupením hostů, Jakuba Knápka na basové nástroje a Filipa Juřiny na akordeon.

Uslyšíte přes hodinu autorské tvorby, zazní písně veselé, smutné, rozverné i zádumčivé. Představena bude také Markétina básnická sbírka Ženou všemi smysly, kterou bude možné si zakoupit.

"Dá se říct, že poezii píšu v podstatě nepřetržitě od puberty jako jistou formu psychohygieny. V roce 2018 vyšla má první básnická sbírka Ženou všemi smysly, od roku 2022 vystupuji jako písničkářka se svou autorskou tvorbou. Že budu psát své vlastní písničky by mě nikdy nenapadlo, ale když hrajete na kytaru a píšete básně, občas to do sebe přirozeně zapadne. Píseň je nejčistší projev duše, ať už je rychlá, pomalá, vznešená či pokleslá. Při psaní mě baví svoboda a pestrost, nejdůležitější je pro mě samotný text. Možná to dělá i láska k češtině jako jazyku, ke slovu, k české poezii, k našim kořenům. Doprovázím se na kytaru, ukulele a foukací harmoniku. Inspiraci čerpám všude kolem sebe, v přírodě, na horách, ale především v sobě." Markéta Sýkorová  https://pisnickarkamarketasykorova.cz/

Fotogalerie

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč