← Zpět na program
Křest knihy
Kláda: Soubor povídek Kamily Holáskové o vztazích mezi mužem a ženou
↑ 2.2 2022 17:00 ↓ 18:00
Kniha Kláda obsahuje jedenáct krátkých próz, které se zabývají partnerskými vztahy. Jednotliví hrdinové jsou muži a ženy, kteří se dostali, nejčastěji z důvodu špatného rozhodnutí, do krizové situace. Každá povídka je doplněna fotografií Jindřicha Štreita. Oba autoři usilovali při výběru fotografií o propojení emocionálního stavu postavy z fotografie a postav z příběhu. Tak jako lidé na Štreitových fotografiích žijí svůj životní příběh, stejně se odehrává skutečný život v postavách z povídek.

Moto: „Pokud dva lidé zvednou kládu a chtějí ji spolu někam donést, musí jít stejným směrem, protože pokud půjdou každý na jinou stranu, kládu nikam nedonesou.“
Věnování Jiřího Suchého : „ Dobrá kniha si zaslouží, aby ji četlo hodně lidí. A myslím, že zrovna toto je ten případ. Přeji jejím autorům hodně čtenářů".

Křest knihy autorky Kamily Holáskové a fotografa Jindřicha Štreita proběhne 2. 2. 2022 od 17 hod. 

Fotogalerie

PhDr.Kamila Holásková, PhD.

lektorka
Vystudovala FF UP a od roku 1988 vyučuje psychologii na UP v Olomouci. Žije čtyřicet let v partnerském vztahu s Břetislavem Holáskem, ředitelem Vlastivědného muzea v Olomouci.  Spolu vychovali tři děti. Kromě výukové činnosti a psaní psychologických glos, které jsou zaměřeny k současným ženám, napsala řadu krátkých psychologických próz a jeden román. V beletrii se zaměřuje především na mezilidské vztahy.

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč