← Zpět na program
Přednáška, Cestování, Společnost
Jak se žije v Lisabonu a co navštívit v zemi mořeplavců/cestovatelská přednáška Kateřiny Bartošové/ cyklus "Za zkušenou a za zážitky do světa"
↑ 6.6 2024 18:00 ↓ 20:00
"Vzdálené Portugalsko se ukrývá jako vzácný klenot na konci evropského kontinentu a uchovává si postavení nepříliš známé země, jejíž kouzlo zůstává v našich končinách dost nepovšimnuté."

Lisabon – strmé kopce, vyhlídky, tramvaje, řeka Tejo, malované dlaždičky, výtahy, muzea, vítr, sardinky. To je jen pár hesel charakteristických pro portugalskou metropoli. Jak se v ní žije? Co
trénuje Vaši trpělivost a co Vám vykouzlí úsměv na rtech? Jak zapadnout mezi místní a na čem se podílet? Co zažít zdarma a za co stojí si zaplatit?

Kam se vydat za poznáním dalších koutů země? V bližším okolí Lisabonu se podíváme do Sintry a Óbidos. Naše kroky povedou i dále na jih ke skalnatému atlantskému pobřeží a písčitým plážím
Algarve; na východ do historické Évory a ke korkovým dubům Alenteja; nebo na můj oblíbený sever do přírody v NP Peneda-Gerês, neopomenutelného Porta či kolébky Portugalska Guimarães.

Portugal espera por vocês. Vamos lá!

Cyklus: "Za zkušenou a za zážitky do světa"

Katka Bartošová
Katka procestovala různé kouty České republiky, Evropy i světa. Nejvíce ji okouzlila Latinská Amerika, a to především kulturou, obyvateli a nádhernými přírodními scenériemi. Pobývala v Chile a Peru,
navštívila Argentinu a Mexiko. Během posledních let si rozšířila jazykové znalosti o portugalštinu a loni strávila dva měsíce v Lisabonu. Portugalsko už předtím třikrát navštívila a učarovalo jí.
Cestování a cestovnímu ruchu se věnuje nejen ve svém volném čase, ale i v pracovní rovině. Kromě představování české historie a pražských památek zahraničním návštěvníkům koordinuje nyní jeden
z běhů projektu Příběhy našich sousedů pro organizaci Post Bellum, podílí se na organizaci Prague Coffee Festival a přednáší o svých cestách.
volná místa
180 Kč

Fotogalerie

Sdílet
Doporučit známému

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč