← Přejít do galerie

Daniela Foltýnová

VÉLO LOVE...
↑ 25.10 2021 ↓ 4.12 2021
Výstava představí tvorbu Daniely Foltýnové, české výtvarnice žijící ve Francii, která se v posledních letech zabývá tématem práce v kruhu a s kruhem se čtyřmi hlavními náměty: rajčata, mimóza, vějíř a kolo.

Daniela Foltýnová, narozena 1964 ve Zlíně, vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně v oboru český jazyk a výtvarná výchova. V roce 1988 spolupracovala s módní agenturou A PRIMA VISTA a odchází do Prahy. Rok na to, tři měsíce před sametovou revolucí, odjíždí do Paříže, kde získává první kontakty s francouzskými umělci žijícími v exilu, jmenovitě Miloš Cvach, Jiří Kolář, Petra K. Hammid. Tam se zajímá především o textilní design, postupně je však ovlivněna studiem grafiky na Ecole superieure Arts Appliqués Duperré v Paříži pod vedením Michela Viota. Roku 1994 absolvovala krátkou uměleckou residenci v Centru Franse Masereela ve městě Kasterlee v Belgii. Dále v letech 1998-99 absolvovala studia Arteterapie na Univerzitě René Descartes v Paříži.
V roce 1995 se Daniela Foltýnová stěhuje z Paříže do jihofrancouzských Antibes, kde žije dodnes a kde má svůj ateliér. 
 
Výstavy a umělecké realizace organizuje především ve Francii a České republice, např. česko-francouzské kulturní a umělecké projekty asociace Atelier Le Jardin de Soie. Spolupracuje s česko-francouzským klubem ve Zlíně, státními institucemi – Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, České Centrum Paříž, Mediatheque Saint Tropez a dalšími kulturními asociacemi zejména na jihu Francie v Antibes, Cannes a Sophia Antipolis. Věnuje se též práci s hendikepovanými dětmi a zrakově postiženými. 
 
Její dílo je zastoupeno v soukromých sbírkách po celém světě, vystavuje ve Francii, České republice, Monaku, Itálii, Belgii, Německu, Švýcarsku, USA, Austrálii i jinde. 
 
Vernisáž se uskuteční 25. 10. 2021 v 18:00h a její součástí bude i pokřtění kalendáře s námětem kola a uvedení videa, které představí část spolupráce na časosběrném filmu, do kterého se autorka pustila spolu s kameramanem Fredem Macfredmanem v lednu roku 2021. 
Výstava potrvá do 4. 12. 2021.
Sdílet
Doporučit známému

Fotogalerie

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč