← Přejít do galerie

Michal Halva

obrazy
↑ 13.9 2021 ↓ 22.10 2021
Výstava představí tvorbu českého výtvarníka Michala Halvy, který mistrně zvládá klasické výtvarné techniky a neustále hledá a zdokonaluje techniky nové a netradiční. 
Vernisáž se uskuteční 13. 9. v 18:00h a výstava potrvá do 22. 10. 2021.

Michal Halva maluje a kreslí již od dětství. Výtvarné vzdělání získal u prof. M. H. Heindlové, studiem dějin umění, odborné literatury a vlastní intenzivní tvorbou.
            Od kresby a grafiky přešel ke složité kombinované technice, kdy při využití podkladových materiálů vytváří výrazné struktury v obrazech. Pomocí komplikovaně skládaných jednoduchých prvků dosahuje výrazově zajímavých kompozic. Obrazy jsou plné záhadných stylizovaných figur, šifer, symbolů a znaků a oslovují diváka záhadnou atmosférou výjimečného a nadpřirozeného světa. Halvovy obrazy popouští uzdu lidské fantazii, jsou výzvou k zamyšlení a hledání souvislostí. 
Kromě obrazů se s jeho tvorbou můžeme setkat i ve formě ilustrací, a to v knihách „Kam ve městech“ a „Bohové odešli“.
            Michal Halva je autorem, který mistrně zvládá klasické výtvarné techniky a neustále hledá a zdokonaluje techniky nové a netradiční. 
            Výjimečnost jeho tvorby zaujala i v Japonsku, kde realizoval několik samostatných autorských výstav. Vystavuje také v galeriích v ČR a Evropě. Jeho dílo je zastoupeno v soukromých sbírkách po celém světě.
 
 

Sdílet
Doporučit známému

Fotogalerie

Zůstaňte v obraze

Přihlaste se k odebírání pravidelných novinek z Art Rubikonu.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč